buttons

В Дніпрі пройшов святковий концерт «Ми вас любимо», для людей з вадами слуху.

В Дніпрі пройшов святковий концерт «Ми вас любимо», для людей з вадами слуху.

01.09.2021

Щорічно в останню неділю вересня в світі відзначається Міжнародний день глухих. До цього дня в Дніпрі провели святковий концерт «Ми вас любимо» для людей з порушеннями слуху.

Свято провели в літньому театрі парку ім. Шевченка.
В цей день на концерт і зустріч людей з обмеженими слуховими можливостями приїхали не тільки з Дніпра, а й з інших міст Днепропетровскоі області – Павлограда, Новомосковська, Синельникова, Кривого Рогу, Нікополя, Кам’янського.

Міжнародний Благодійний Фонд Олександра Петровського «Солідарність» не залишився в стороні від проблем людей з вадами слуху і крім допомоги в організації концерту, придбав слухові апарати для тих, кому вони вкрай необхідні. Віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова на урочистому відкритті заходу передала необхідні слухові апарати представникам товариства. Таке обладнання для людей з вадами слуху є можливістю спілкування.

Міжнародний Благодійний Фонд Олександра Петровського «Солідарність» вже не перший рік допомогає Дніпровській організації людей з вадами слуху і постійно їх підтримує та допомогає.
Цей своєрідний фестиваль зібрав багато мешканців регіону.
“Фестиваль ми проводимо вже вдруге. І сьогодні, я думаю, що мінімум буде 300 чоловік, а максимальна кількість гостей, на яке розраховуємо – 500”, – розповіла голова товариства глухих Ірина Троян.
Гостей фестивалю чекав великий концерт. Виступали тут танцюристи, співаки та фокусники – лауреати міжнародних конкурсів. На сцені також виступали глухі артисти і вели переклад пісень. Серед людей з порушеннямм слуху також розіграли призи – сертифікати на похід в ресторан і квитки для дітей на атракціони.

Провели і майстер-клас з жестової мови.
Нагадаємо, що Міжнародний день глухих в усьому світі відзначають з 1951 року. У цей день світова спільнота згадує про потреби людей з проблемами слуху. Свято було засновано у зв’язку із заснуванням Всесвітньої федерації глухонімих. Сьогодні, за даними цієї організації, різні порушення виявляються у кожного дев’ятого жителя планети. Головними причинами втрати слуху на сьогоднішній день є хвороби і травми.
Крім того, величезна кількість людей вже народжуються глухонімими.
Люди з вадами слуху в розвинених країнах спілкуються саоєю особливому мовою – мовою жестів і погляду. Це унікальна форма спілкування, яку розробили в 50-х роках минулого століття спеціально для глухонімих учасників різних конференцій, конгресів і симпозіумів.

en_US