buttons

У 133-їй Дніпровській школі відкрили меморіальну дошку пам‘яті учасника російсько-української війни.

У 133-їй Дніпровській школі відкрили меморіальну дошку пам‘яті учасника російсько-української війни.

01.09.2021

Урочистое відкриття провели 6 грудня 2018 року на базі комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №133» Дніпровської міської ради у Загальноосвітній Середній Школі 133, яка знаходиться на житловому масиві Дніпра «Лівобережний-2».
Саме тут, в День Збройних Сил України, урочисто відкрили меморіальну дошку пам’яті випускника школи, учасника АТО, воїна -добровольця Пінчука Олексія Леонідовича, який загинув 22.09. 2014 року під Донецьким аеропортом, захищаючи нашу країну від ворога.

Ініційовано відкриття та встановлення дошки ГО «Родинне коло» та батьками захисника країни, за особистої підтримки та допомозі президента Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського.

На святі були присутні учні старших класів, ініціатори встановлення меморіальної дошки, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріівна Іванілова, представники Дніпровської Єпархії УПЦ КП, працівники воєнного комісаріату, знайомі та рідні загиблого, представники місцевого самоврядування, а також його єдина донька Ксенія.

Секретар Дніпровської Єпархії Української Православної Церкви Киівського Патріархату, протоієрей Віталій Лопушанський здійснив молебень і освятив пам‘ятне місце, котре відтепер буде символізувати героїзм наших воїнів.


Три постріли пролунали на честь солдата-добровольця Олексія Пінчука в цей день на подвір‘і школи.

Пінчук Олексій Леонідович народився 02 червня 1980 року. У 1986 році став першокласником школи 133 м. Дніпро. Вже з юних років у хлопця виявилися якості справжнього чоловіка – бути спокійним і впертим, твердо знати, чого хочеш досягти, та рішуче прямувати до своєї мети .
З 1998 року Олексій навчався в Брестському педагогічному інституту. Закінчив три курси. Потім працював головним механіком в автофірмі.
У 2014 року 34-річний Олексій став солдатом Добровольчого українського корпусу «Правий Сектор» і почав свій бойовий (на жаль короткий шлях воїна) в Донецькому аеропорту.
Про трагічну подію батьки узнали 22 вересня 2014 року. Їм зателефонував командир і повідомив, що Олексій сьогодні відлетів до Небесного війська.

Пінчук Олексій був нагороджений знаком «За оборону Донецького аеропорту» та Бойовим хрестом Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».
Похований 24 вересня 2014 року у м. Дніпрі.

Вічна слава Героям!

en_US