buttons

ДНІПРО ЯСКРАВО ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – 2019 НА ФЕСТИВАЛЬНОМУ ПРИЧАЛІ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ. (Відео)

ДНІПРО ЯСКРАВО ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – 2019 НА ФЕСТИВАЛЬНОМУ ПРИЧАЛІ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ. (Відео)

01.09.2021

Всесвітній день Вишива́нки — Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Серед його традицій — прийти у вишиванці на роботу, у школу, в садок. Останні роки українці по всьому світу почали влаштовувати святкову ходу у національному одязі. Також цей своєрідний флешмоб отримав розповсюдження і у соцмережах.

Цього року День Вишиванки в Україні відзначили 16 травня. В цей день на Фестивальному причалі Дніпра зібралися справжні патріоти країни, мешканці обласного центру та гості міста, які шанують свою рідну культуру та традиції.
Організатором заходу став Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» (президент – Петровський Олександр Володимирович, віце-президент – Іванілова Яна Юріївна,
віце-президент – Сербіна Світлана Миколаївна),
та Громадська Організація «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ» (голова – Смолянський Дмитро Олександрович).
Свято вишиванки вже традиційно провели на Фестивальному причалі, де сотні дніпрян і гостей міста раділи і спілкувалися один з одним. Для присутніх організатори подарували Святковий концерт «Свято вишиванки», який тривав більше двох годин і зібрав велику кількість городян. Він розпочався з привітань та традиційного спільного виконання Гімну України. З вітальним словом зі сцени виступили почесні гості свята Єпископ Дніпровський та Криворізький Првославної Церкви України Симеон (Зінкевич), голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко та віце президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Світлана Сербіна.

Також на великому святі було багато почесних гостей. Це президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський з друзями, народний депутат України та голова ФФУ Андрій Васильович Павелко, заступники голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Олегович Юрченко та Дмитро Ігоревич Батура, директор Національного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка Оксана Іванівна Петровська, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, голова Громадської Організації «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ» Дмитро Олександрович Смолянський, Секретар Дніпровської єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Лопушанський та протоієрей, військовий капелан Димитрій Поворотний, заступник начальника Головного управління Національної поліції у м. Дніпро Володимир Романович Богоніс, Начальник Головного управління
ДСНС України у Дніпропетровській області Кульбач Андрій Анатолійович, голова Соборної районної у місті Дніпрі ради Тімарєв Артем Сергійович, засновник громадської організації „Гідність і Воля” Бородін Владіслав Валерійович, голова «ГО БАТЬКІВСЬКА РАДА Дніпра» Яна Бутиріна, голова «Громадського об’єднання азербайджанців Дніпропетровщіни» Фіруз Ібрагімов, представники Армянської діаспори у м. Дніпро на чолі з протоієрем Тер Амазаспом Бабуджян.
Також на свято завітали Ростовцев Олег Юрійович (представник Єврейської громади м. Дніпро), представники кримсько-татарської громади, Грузинської діаспори у м. Дніпро, представники Громадської організації «Військового патріотичного клубу «АЙДАР», міської спілки ветеранів АТО, Національного корпусу м. Дніпро, представники медичних закладів обласного центру та Громадської організаціі «Рух вільна доля» і Громадської ради при Дніпровській маський раді.

В цей день більшість дніпрян одягли різноманітні святкові вишиванки. У національному одязі були і маленькі діти, і літні люди, і молодь. А на сцені виступали вокальні та хореографічні колективи Дніпра, а також ансамблі з інших міст України.


Глядачи побачили балет Національного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка, виступи дітей культурно-духовного центру Дніпровської єпархії ПЦУ «Українське Подвір’я», дитячого вокального колективу «Діти, як діти». Оваціями зустріли пісню «Я маленька україночка». А виконала її вихованка «КЗ Дніпропетровський дитячий Будинок Інтернат для дітей з інвалідністю ДОР» Ія Часник. На сцені також виступили колективи Дніпровського педагогічного коледжу ДОР, Ліцею № 142 ім. П’єра де Кубертена, дитячий хореографічний колектив «Шарм», учні музичної школи № 13 м. Дніпро. Особливий подарунок був від рятувальників Дніпропетровщини. На святі виступили кращі таланти з Дніпра, Житомира та Харькова. Також пройшов танцювальний флешмоб за участю студентів педагогічного коледжу. У фіналі святкового концерту відбувся виступ фіналістки «Голосу країни» Ксенії Брідж.

А наприкінці вечора для дітей та їх батьків зробили сюрприз. Кожен бажаючий, разом із родиною зміг покататися на справжньому піратському кораблі. Діти із задоволенням взяли участь у подорожі і не стримували гарних емоцій. Всі охочі змогли насолодитися вечірнім Дніпром та зайвий раз відсвяткувати свято Дня Вишиванки в улюбленому місті, яке зробив для них Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» та Громадська Організація «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ».

en_US