buttons

23 – Й МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ОРЛЯТКО ЗБИРАЄ ДРУЗІВ» – 2019.

23 – Й МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ОРЛЯТКО ЗБИРАЄ ДРУЗІВ» – 2019.

01.09.2021

В місті Дніпро. з 9 по 12 травня 2019 року, народний ансамбль танцю «Орлятко», за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», провів у Дніпрі свій черговий 23 – й Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль – «Орлятко збирає друзів». Засновником фестивалю є народний ансамбль танцю „Орлятко”, який святкує в цьому році свій 50 – річний ювілей і перший в Україні отримав звання народного. Організаторами фестивалю є народний ансамбль танцю „Орлятко” і його художній керівник – заслужений працівник культури України Олександр Вітольдович Соколовський та Дніпропетровська філармонія ім. Л. Б. Когана – директор Хініч Ігор Анатолійович.
За 23 роки проведення фестивалю місто Дніпро (Дніпропетровськ) відвідали більше 20 тисяч учасників, а це 130 колективів з різних країн світу. На концертах фестивалю побували майже 87 тисяч глядачів.

Перший фестиваль був проведений ще в 1994 році. ХXIIІ Міжнародний дитячий фольклорний фестиваль „Орлятко збирає друзів ” проводився за сприяння та підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради. Офіційний Спонсор фестивалю – Міжнародний Благодійний Фонд Олександра Петровського «Солідарність». Урочисте відкриття фестивалю відбулося у Дніпропетровській обласній філармонії, а урочисте закриття та сольний концерт ансамблю „Орлятко” пройшло в Дніпровському театрі опери та балету.

В цьому році на фестиваль прибули дитячі хореографічні колективи з України і Молдови. А також взяли участь дитячі колективи міста Дніпро та області. Взагалі у фестивалі взяли участь 12 колективів.

1. Ансамбль народного танцю «Ізвораш», керівник Каду Анатол. Республіка Молдова (м. Штефан Воде)
2. Дівочий вокально-хореографічний ансамбль «Панночка», керівник Федак Ігор Андрійович, м. Львів, Україна
3. Студія сучасної хореографії «Стиль Плюс», керівник Федорченко Олена Іванівна, м. Новомосковськ, Україна.
4. Танцювальний хіп-хоп клуб «Транс Денс», керівник Тімковська Тетяна Едуардівна, Дніпро, Україна.
5. Народний джаз-балет «Антарес», керівник Міннікова Вікторія Вікторівна, Дніпро, Україна.
6. Дитячий Народний вокально-фольклорний ансамбль “Веселі нотки”, керівник Павлова Світлана Олександрівна, м. Марганець, Україна.
7. Зразковий клуб акробатичного рок-н-ролу «Восторг», керівник Олена Тітова, м. Павлоград, Україна.
8. Студія естрадно-сучасного танцю та народної стилізації «Максимум», м. Дніпро, Україна, керівник Логунова Світлана Анатоліївна.
9. Зразковий ансамбль танцю «Зіронька», керівник Земянцева Євгенія Яківна, м. Дніпро, Україна.
10. Ансамбль «Борисфен», Дніпропетровський театрально-художній коледж, керівник О. Гордієнко.
11. Зразковий хореографічний ансамбль «Асорті», керівник О. Сашенкова.
12. Народний ансамбль танцю «Орлятко», керівник – заслужений працівник культури України О. Соколовський.

Головна подія фестивалю пройшла у Дніпропетровському Театрі опери та балету 12 травня. Організатори влаштували для усіх дніпрян та гостей міста справжній гала – концерт професійного рівня, де взяли участь усі колективи фестивалю. Овації кожному учаснику дійства лише підкреслили високий рівень виконавчої майстерності колективів.
Були і приємні сюрпризи від друзів фестивалю. Від Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», віце-президенти фонду Яна Юріївна Іванілова і Світлана Миколаївна Сербіна кожному колективу презентували пам’ятні подарунки – 12 якісних екш-відеокамер, а також пам’ятний подарунок колективу«Орлятко» до 50 – річного ювілею. Як відзначила Яна Юріївна Іванілова – «Цей фестиваль дійсно найвищого рівня і гідний того, щоб ці музично – танцювальні номери показувати по всій Україні і в Європі». Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» завжди готовий підтримувати великі фестивалі культури та мистецтва у Дніпрі і вважає, що проведення в обласному центрі великих міжнародних форумів сприяє популярізації Дніпра у Європі і Світі та допомагає нашій молоді розвиватися у культурному напрямку.

Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» зробив ще одну добру справу. Він організував для дітей і батьків Дніпровського центру соціальної підтримки для дітей та сімей «Добре вдома», дітей та батьків інклюзивного театру «Незабудки» та вихованців КЗ «Днiпропетровський дитячий будинок-iнтернат» ДОР для дітей з інвалідністю – відвідування програм фестивалю і виступів творчих колективів та гала-концерту. Діти та їх батьки із задоволенням спостерігали за цікавою і видовищною подією протягои усіх днів фестивалю. Для них цей розважальний захід виявився корисним та пізнавальним і дозволив зайвий раз взяти участь у громадській події, що вкрай потрібно саме їм для соціалізації та адаптації в суспільстві.

Фестиваль проводився за девізом – «Дружба дітей різних країн сьогодні – це світ без війни завтра!» і відбувся саме напередодні святкування Дня Європи. Фестиваль не є конкурсним, і сприяє зміцненню творчих стосунків дитячих колективів України та Європи. Завдяки фестивалю Дніпропетровщина знана в багатьох країнах світу. Фестиваль має велику аудиторію прихильників та шанувальників серед різних категорій населення Дніпропетровщини, його популярність у регіоні з кожним роком зростає, що свідчить про необхідність підтримки та розвитку фестивалю. Концепція фестивалю має на меті створення сприятливої атмосфери для постійних творчих стосунків фольклорних колективів з різних країн світу, сприяння відродженню культури та розвитку хореографічного мистецтва.

en_US