buttons

Концерт пам’яті Василя Сліпака

Концерт пам’яті Василя Сліпака

01.09.2021

4 грудня 2016 року у Дніпропетровському академічному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбувся концерт-реквієм пам’яті Василя Сліпака.

Український оперний співак Василь Сліпак прожив коротке, але дивовижне життя. Випускник Львівської національної академії, він у 1994 році завойовує Гран-прі міжнародного вокального конкурсу у Клермоні (Франція) та буквально вривається яскравою зіркою у світовий артистичний бомонд, ставши солістом Паризької національної опери. Співак об’їздив з гастролями весь світ, від Парижа до Нью-Йорка, він виступав на найпрестижніших оперних сценах, радуючи своїм вокальним даром витончену західну публіку. З початком бойових дій на Донбасі Василь Сліпак робить неймовірний вчинок: він залишає сцену, залишає мирний та благодатний Париж та повертається до України. І вже на Батьківщині, взявши до рук зброю, він починає захищати свою землю від російсько-терористичних формувань. Позивним Сліпака став “Мефістофель”, для стислості – “Міф”. 29 червня 2016 року Василь Сліпак загинув смертю хоробрих у бою біля селища Луганське. Нагороджений орденом “За мужність” 1-го ступеня (посмертно). Герою було всього 42 роки.

Організатори вечора пам’яті – Заслужена артистка України Оксана Петровська, Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» та лауреат міжнародної премії – письменник Артур Балаєв – зробили все можливе, щоб концерт став однією з культурних подій цього року, що найбільше запам’ятовуються.

Цього вечора пролунали класичні композиції та українські народні пісні, які ще нещодавно виконував співак-герой. На театральну сцену вийшли також бійці АТО та волонтери, товариші та побратими Василя Сліпака.

Перед початком концерту до глядачів звернулися представники духовенства: секретар Дніпропетровської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Лопушанський та військовий капелан Дмитро Поворотній. Вони зазначили, що Василь Сліпак прожив коротке, але яскраве земне життя, яке стало прикладом мужності та патріотизму для всіх українців.

Завершився концерт гімном України та оглушливими оплесками. Великий концертний зал театру не зміг вмістити і десятої частки всіх бажаючих віддати шану пам’яті чудовому патріоту. Після численних прохань повторити концерт для тих, кому не вдалося потрапити цього вечора до зали, Олександр Петровський запевнив городян, що організує додатково ще два концерти пам’яті Василя Сліпака.

en_US