buttons

Юні колядники привітали працівників культури зі святами

Юні колядники привітали працівників культури зі святами

12.09.2021

До Міністерства культури завітали юні колядники культурно-освітнього проекту «Орелі» з Музею Івана Гончара. Маленькі колядники продемонстрували справжнє казкове дійство традиційних автентичних українських обрядів.

Діти заспівали старовинних колядок, віншівок і засіванок, бажаючи усім добробуту, миру та злагоди, а також пригостили справжньою домашньою кутею – традиційною стравою новорічно-різдвяного столу.

Наймолодшим учасникам святкової акції було лише чотири роки, а найстаршим – сімнадцять, що створювало гармонійну та неповторну атмосферу свята.

Міністр культури України радо зустрів юних віншувальників та пригостив їх солодкими подарунками.

«Різдво – це свято єднання та любові. За старовинною українською традицією, якщо колядники приходили в дім – це вважалося добрим знаком. Колядуючи діти закликали благополуччя до оселі на цілий рік, тож я дуже вдячний, що ці маленькі колядники завітали до нас», – сказав Євген Нищук.
«Подібні проекти, що популяризують традиції української культури, мають велике значення для країни та українців».

Культурно-освітній проект «Орелі» при НЦНК “Музей Івана Гончара” допомагає дітям вивчати старовинні українські звичаї та пісні.
«Занурюючись у давні традиції, дітки розвивають свої вміння спілкуватись, творити, фантазувати, радіти, вчаться співати давні пісні та складати власні, ліпити з глини, ткати, вишивати, розписувати писанки, колядувати та щедрувати, співати як пташки, стрибати як зайці, грати на сопілках, окаринах, бубніти на бубні, танцювати, грати в народні ігри та забави», – каже організатор та ініціатор проекту Мирослава Вертюк.

en_US