buttons

Волонтерський Різдвяний вертеп вирушив прифронтовою територією

Волонтерський Різдвяний вертеп вирушив прифронтовою територією

12.09.2021

З нагоди святкування циклу новорічних свят до Міністерства культури із колядками та щедрівками завітав театралізований Різдвяний вертеп.

Волонтери-аматори продемонстрували надзвичайно цікаву інтерпретацію вертепу, в якому події оригінального сюжету, сповненого різдвяного настрою й української автентики, перекликаються з подіями у сучасній Україні. Традиційні учасники вертепу – янголи, царі, чорти та інші набувають рис сучасників – волонтерів, бійців АТО, політичних діячів.

Традиційні пісні та звичаї вдало злились з запальною грою акторів, а яскраві костюми та незвичний сценарій створив атмосферу свята. У святковому дійстві беруть участь представники різних професій – від логістів та нічного сторожа у музеї до бухгалтерів та журналістів.

«Це є справжній народний проект, який не має жодних аналогів. Ми хочемо більш повно представити незабутню автентику української культури – Різдвяний вертеп, донести цей меседж до ширшого кола глядачів і ще глибше вкоренити культуру вертепу», – каже один із організаторів проекту, журналіст за фахом Мирослав Откович.

Зібрані вертепом кошти витрачаються на придбання необхідних речей для військовослужбовців, які знаходяться на Сході. Після святкових колядок у Мінкультури, волонтери вирушили до міста Костянтинівки у Донецькій області задля того, щоб підіймати бойовий дух військовим на лінії фронту.

en_US