buttons

Відкриття стели пам’яті у місті Нікополь

Відкриття стели пам’яті у місті Нікополь

08.11.2021

У Нікополі відкрили меморіал загиблим воїнам на Сході України. Гранітний пам’ятник «Борцям за волю і свободу України» встановили на території храму святого праведного Петра Калнишевського Православної церкви України.
Відкриття меморіалу приурочили до 25-річчя Нікопольського благочиння Православної Церкви України. Адже, чверть століття тому в Нікополі почали служити саме українські священики помісної церкви.
На освячення меморіалу прийшли родини загиблих нікопольських захисників, ветерани АТО, благодійники, військовослужбовці, козаки та учні Недільної школи. Цей меморіал було встановлено за ініціативи та фінансової підтримки Президента Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського “Солідарність» .
“Хотілось би, щоб у цьому храмі завжди були молитви за загиблих воїнів нашої держави, які обороняють і захищають нашу землю, щоб у цьому храмі, – завжди були молитви за воїнів, які сьогодні живі і воюють. Щоб люди, скільки б років не проходило, це все пам’ятали і цінували. Бо якщо ми не будемо поважати і цінувати ось цих полеглих та воїнів що захищають нас зараз, то нашої держави не буде і в нас теж нічого не буде., – зазначив Олександр Петровський на урочистому відкритті меморіалу.
Над створенням меморіалу працював архітектор з тридцятирічним стажем Володимир Нижник. На пам​’ятник було вткористано більше трьох тонн граніту. На кам’яній плиті у формі карти України зобразили козака -характерника.
Сам храм Петра Калнишевського, де розташований меморіал був відкрит в августі цого року. Його будували у козацькому стилі виключно з дерева. Фінансували цей проект, декілька благодійників, в тому числі і Олександр Петровський.
Наразі, Олександром Володимировичем вже відкрито 6 пам’ятних меморіалів загиблим воїнам : три у Дніпрі, по одному у П’ятихатках і Жовтих Водах. Найближчим часом пам’ятник воїнам відкриють у Новомосковську.

 

en_US