buttons

В минулому році в Україні відтворено більше 52 тисяч гектарів лісів

В минулому році в Україні відтворено більше 52 тисяч гектарів лісів

11.09.2021

Тимчасово виконуюча обов’язків голови Державного агентства лісових ресурсів України, Христина Юшкевич, 10 березня поточного року в Будинку Уряду презентувала щорічний публічний звіт про підсумки діяльності галузі за минулий рік.

Вона повідомила, що на протязі минулого року лісогосподарствами Держлісагентства України були відтворені ліси на площі 52,6 тисячі гектарів, що майже на п’ять відсотків перевищило площу суцільних зрубів, яка склала 50,1 тисяч гектарів. За минулий рік здійснено садіння та висівання лісу на загальній площі 34,4 тис. гектарів. Зазначений показник на чотирнадцять відсотків перевищує заплановане річне завдання. До цієї цифри увійшли 2,6 тисяч гектара, на яких, власне, здійснене лісорозведення або посадка нових лісів та 18,2 тисячі гектарів лісів, створених шляхом природного оновлення.

На підприємствах лісового господарства працюють 1900 постійних і тимчасових розсадників, на яких щорічно вирощують до трьохсот п’ятдесяти мільйонів одиниць стандартного садівного матеріалу.

У 2017 році у відомстві заплановано створити 50 тисяч гектарів нових лісів. Вона наголосила, що Держагентство готове збільшувати лісистість, питання про це підіймається на різних рівнях. Особливо це стосується південно-східних регіонів, де особливо гостро стоїть питання збереження і розширення площі під лісонасадження.

До речі, сьомого лютого парламент України у 5 разів підвищив розмір штрафів за засмічення лісів.

en_US