buttons

У Рівному розпочалася виставка «Бурштинові Ангели»

У Рівному розпочалася виставка «Бурштинові Ангели»

12.09.2021

5 березня у класі недільної школи Свято-Покровського кафедрального собору міста Рівне розпочалася виставка «Бурштинові Ангели», яка проходить за підтримки Рівненської єпархії та Асоціації «Український бурштиновий світ». Виставка відбувається в рамках духовно-мистецького проекту «Буття», і є унікальною не тільки для України, але і для світу.

Поєднання різних мистецьких технік – візантійської мозаїки, левкасу, кераміки, «бурштинового живопису», гутного скла, у відтворених образах «небесних провісників» – ангелів «Бурштинового краю» – вперше продемонстровано в місті Рівне.

Серед них: «Оранта», «Дерево Софії», «Ангел що звертає небо в сувій», – за мотивами фрески 11 ст. Святої Софії Київської, «Архистратиг Михаїл» «Архистратиг Гавриїл», «Святе сімейство», «Ангел полісся», «Ангелочки — весняночки», та ін.

Відкрили виставку: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, засновник Асоціації «Український бурштиновий світ» Галина Василівна Симха, міський голова Рівного Володимир Євгенович Хомко та заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко.

Виставка триватиме до 9 березня 2017 року. Саме в цей день відбудеться захід «То серце по волі з Богом розмовля…», з нагоди відзначення Національного Шевченківського дня. В програмі заходу: відвідання виставки «Бурштинові Ангели», оповідь «Шевченко Митець», презентація унікальної бурштинової мозаїки «Великий Тарас», майстер клас книжкова закладинка «Стозір’я» (фрагменти мозаїки «Великий Тарас»), літературні слухання – «Поетичні твори Тараса Шевченка».

en_US