buttons

Науковці обіцяють повернути мамонтів

Науковці обіцяють повернути мамонтів

11.09.2021

Через два роки на Землі знову можуть з’явитися мамонти: повернути вимерлих ссавців пообіцяли американські спеціалісти з генетики. Для виведення величезних хижаків використають їхні ДНК, що були знайдені науковцями.

Американські науковці-генетики висловили впевненість, що за два роки вони зможуть повернути на Землю мамонтів. У цьому їм допоможе ДНК цих вимерлих тварин, що збереглися у вічній мерзлоті та були нещодавно віднайдені.

Оскільки ДНК мамонтів добре збереглися на знайдених археологами рештках, американські науковці впевнені, що вони зможуть виростити з них справжніх звірів. Щоправда, ссавці, яких їм вдасться створити за допомогою існуючих біологічних матеріалів, насправді будуть більше слонами з виразними ознаками мамонтів, ніж справжніми мамонтами. Так, вже зараз протягом кількох років відповідної роботи науковцям вдалося внести 45 генів мамонта у хромосоми азіатських слонів. Однак по-справжньому нову істоту, максимально наближену до вимерлих велетнів, учені обіцяють створити через 2 роки.

Американські науковці розповідають, що запліднення та виношування мамонта буде відбуватися штучним шляхом, оскільки участь в експерименті справжніх слонів може бути небезпечним для життя тварин.

en_US