buttons

Куди зникають демонтовані в Україні пам’ятники Леніну?

Куди зникають демонтовані в Україні пам’ятники Леніну?

12.09.2021

Залишки демонтованих в рамках декомунізації пам’яток радянських часів, на основі яких планувалось створити парк-музей тоталітаризму, зникли у невідомому напрямку.
Варто відмітити, що серед зниклих елементів пам’яток найбільше тих, що виготовлені із цінних матеріалів, зокрема бронзи, яку сьогодні скуповують за ціною від 60 гривень за кілограм. Став відомий і той факт, що частини київського пам’ятника Леніну було виставлено на продаж у мережі Інтернет, однак досі невідомо, чи вдалось щось таким чином продати.
Усі демонтовані пам’ятники радянських часів повинні були зберігатись у Музеї авіації до створення парку тоталітаризму, однак їх там немає. Де шукати знесені у Києві пам’ятники наразі не відомо. Така ж ситуація відбувається на усій території України.
В свою чергу, колекціонери стверджують про зменшення інтересу до радянських пам’яток, однак при умові цікавого художнього виконання попит на них залишатиметься незмінним.
Литовський парк тоталітаризму, в якому зібрано безліч пам’яток радянських часів, користується високою популярністю серед відвідувачів. На створення парку-музею було витрачено два мільйони євро, однак сьогодні його готові купити вже у десятеро дорожче. Саме литовський парк-музей повинен послугувати прикладом для створення такого ж в Україні, проте через зникнення великої кількості потенційних експонатів залишається невідома навіть приблизна дата початку його створення.

en_US