buttons

Кофеїн знижує прояви хвороби Паркінсона

Кофеїн знижує прояви хвороби Паркінсона

11.09.2021

Науковці знайшли ще один аргумент на користь кофеїну – він поліпшує стан людей, які мають хворобу Паркінсона, допомагаючи їм поновити здатність нормально рухатися. Це пов’язали зі особливостями дії цієї речовини: кофеїн допомагає утворенню необхідного людині дофаміну у клітинах мозку.

Науковці з канадського Університету Макгілла провели дослідження впливу кофеїну на стан людей, які страждають на хворобу Паркінсона. Після тривалих досліджень за допомогою групи добровольців учені зробили висновки, що кофеїн поліпшує моторику та зменшує тремор у людей з цією хворобою. Це можливо завдяки тому, що кофеїн блокує дію рецепторів аденозину, які у свою чергу гальмують утворення дофаміну у клітинах мозку людини. Саме дофамін необхідний людям для підтримання концентрації рухів, тому він корисний для людей, що мають хворобу Паркінсона.

Як розповіли науковці, під час досліджень вони розділили всіх добровольців на дві групи: ті, які приймали щодня протягом 6 тижнів кофеїн у таблетках, та контрольна група, представники якої не отримували додаткової дози цієї речовини. Загалом учасники, які приймали кофеїн, щодня отримували таку його дозу, що міститься у трьох чашках кави.

Керуючись отриманими знаннями, науковці планують розробити більш доступні ліки для людей, які страждають на хворобу Паркінсона.

en_US