buttons

Екологи виступають проти побудови ГЕС на Дністрі

Екологи виступають проти побудови ГЕС на Дністрі

11.09.2021

Українські екологи б’ють на сполох, закликаючи до порятунку Дністра: близько 50 організацій виступають проти побудови нових ГЕС на річці, попереджуючи, що це загрожує їй загибеллю.

До Європейської комісії масово звертаються українські природоохоронні організації із закликом захистити ріку Дністер від масової забудови гідроелектростанціями. Після того як в уряді України оголосили про намір до 2026 року побудувати 6 нових ГЕС на цій річці, екологи заявили, що це може вбити водний об’єкт. Причинами таких висновків є сильне обміління ріки в останні роки та колосальне термічне забруднення, до якого призводить робота електростанції.

Як розповідають екологи, розміщення ГЕС на Дністрі сприяє збіднінню флори і фауни річки, а рівень води у водоймі з часом стане катастрофічно низьким. До того ж у результаті таких дій може значно зменшитися рівень води у Молдові.

У Міністерстві охорони навколишнього середовища запевняють, що не підтримують ідею зі створенням нових ГЕС на Дністрі та намагаються прийняти відповідні міри. Валерій Мунтяну, який очолює відповідне міністерство, запевняє, що його відомство планує продовжувати діалог з урядом на цю тему.

en_US