buttons

Безробітні чоловіки швидше старіють

Безробітні чоловіки швидше старіють

11.09.2021

Старіння сильніше загрожує безробітним чоловікам, ніж тим представникам сильної статі, які мають стабільну роботу. Про це заявили науковці, базуючись на результатах комплексних досліджень.

Науковці з Великої Британії розповіли про результати досліджень, проведених нещодавно та перевірених на добровольцях. За висновками вчених, чоловіки, які не мають постійної роботи протягом двох років і більше, старіють значно швидше, ніж працевлаштовані представники сильної статі.

Той факт, що безробітні чоловіки гірше себе почувають та виглядають старшими, науковці пояснюють скороченням теломер – спеціальних ділянок ДНК, які беруть активну участь у процесах старіння людини. Науковці дослідили ДНК понад 5 тисяч чоловіків, після чого зробили висновок, що теломери у тих добровольців, які більше 5 років не мають постійної роботи, значно коротші. А саме цей показник, за результатами досліджень, впливає на тривалість життя людини.

Така інформація, згідно повідомленням британських науковців, здатна допомогти сучасним ученим знайти спосіб подовження життя людини та затримати процес старіння організму.

en_US