Методом жеребкування визначено перелік питань для відбіркових ігор турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність». Жеребкування проходило у режимі онлайн трансляції на порталі “Педагогічна преса” в рамках відкриття турніру.
“Даний конкурс проводиться вже втретє і він є продовженням роботи, яку проводить Міністерство освіти і науки України разом з Національним банком України, спільно з Фондом гарантування вкладів, Асоціацією банків України та іншими фінансовими організаціями, що опікуються підвищенням фінансової грамотності населення України. Цей конкурс розрахований на школярів, адже вони – майбутнє нашої держави. Згодом саме вони будуватимуть економіну нашої держави”, – зазначив представник Міністерства освіти і науки України в оргкомітеті турніру Роман Гладковський.
Метою турніру є оцінка, аналіз та узагальнення результатів рівня знань учнів загальноосвітніх навчальних закладів України, які вивчають курс «Фінансова грамотність». Крім того, фінансова грамотність – це одна з ключових компетентностей, визначена в Концепції Нової української школи, як базова для оволодіння усіма українськими школярами.
“У період, коли наша школа готується до великих змін – з 2018 року діти підуть у перший клас Нової української школи, нам потрібно підготувати школи до цих новацій. Як неодноразово зазаначала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, зміст навчальних предметів, методики їх викладання мають спрямовуватись на розвиток ключових компетентностей у школярів. Фінансова грамотність – одна з десяти ключових компетентностей, на розвиток яких орієнтуватиметься Нова українська школа”, – наголосив в.о директора Інституту модернізації змісту освіти Юрій Завалевський.
На кожне питання, що було визначено для відбіркових ігор турніру, також методом жеребкування було обрано по 2 команди, які на його основі готуватимуть презентаційні матеріали.
Презентаційні матеріали включають: візитну картку команди (у формі відео не більше, ніж на 5 хвилин) та презентацію самого питання (не більше 25 слайдів, із використанням можливостей аудіо-, відео- супроводу та дотриманням вимог до створення презентації загальним звучанням до 15 хвилин).