Патріарше богослужіння в день свята Покрови Божої Матері

Патріарше богослужіння в день свята Покрови Божої Матері
190566 ПЕРЕГЛЯДІВ

14 жовтня 2016 року в день свята Покрови Божої Матері Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

 

Напередодні, 13 жовтня ввечері, Патріарх Філарет у соборі очолив Всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший Владика помазував вірян освяченим єлеєм.

За літургією Його Святості співслужили намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Під час проповіді Святійший Владика привітав вірних зі святом та наголосив, що шанування Божої Матері почалося ще за часів земного життя Господа нашого Ісуса Христа, навівши приклади зі Священного Писання.

Патріарх Філарет розповів історію свята й сказав: "Доказом того, що Божа Мати допомагає тим, хто звертається до Неї зі щирою молитвою є сьогоднішнє наше свято – Покров Божої Матері".

Також Його Святість наголосив, що Мати Божа допомагає всім, хто щиро молиться і твердо вірить у її заступництво: "Божа мати допомагає всім. Вона допомагає нам і тепер. Багато людей молилося і молиться перед її іконами "Скоропослушниці", "Гербовецької", "Несподіваної радості", "Казанської" і отримують допомогу: виліковуються від невиліковних хвороб. Чудо це, чи не чудо? Чудо. В залежності від віри того, хто молиться отримує та людина зцілення, чи не отримує. Якщо молиться зі сумнівом, то тоді не допоможе Божа Мати, а коли людина просить зі сльозами невідступно, то Господь за молитвами Божої Матері виконає прохання людини, яка з вірою молиться.

Тому й ми, дорогі браття і сестри, не повинні забувати, що ми маємо таку велику заступницю і нам зараз заступництво Божої Матері особливо потрібне, бо ви знаєте, що війна йде і люди помирають, страждають. І тому ми повинні звертатися до Божої Матері, щоб Вона допомагла нам і щоб на нашій землі був мир і благоденство. Тому ми зараз молитимемося до Божої Матері і ще й на Софійській площі звертатимемося до Матері Божої, щоб Вона допомогла нам Своїми молитвами перед Господом нашим Ісусом Христом, Якому слава на віки віків" – завершив проповідь Святійший Владика.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, під час якого Предстоятель Київського Патріархату помолився за визволення полонених та заручників Кремля, за захисників України, а також за те, щоб Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і Своє благословення.


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео