​У Дніпрі Святійший Патриарх Київської і всієї Руси - України Філарет освятив новозбудовану Церкву на честь Ікони Божої Матері «Несподівана радість»

​У Дніпрі Святійший Патриарх Київської і всієї Руси - України Філарет освятив новозбудовану Церкву на честь Ікони Божої Матері «Несподівана радість»
138302 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Дніпрі Святійший Патріарх Київської і всієї Руси - України Філарет освятив новозбудовану Церкву на честь Ікони Божої Матері «Несподівана радість» та офіційно відкрив «Українське подвір’я» — комплекс, що містить Єпархію, недільну школу для дітей та Храм. Ця церква є єдиним храмом Української православної церкви Київського Патріархату, зведеним у центрі міста за останні сто років. Патріарх провів урочисту службу, на яку прийшли віряни Української православної церкви, воїни Збройних Сил, народні депутати, волонтери, представники козацтва. Послухати її прийшло понад тисячу вірян. За благословенням до Святішого Патріарха Філарета прийшли українські воїни та матері, сини яких вважаються безвісти зниклими. 

Багато хто приїхав до Дніпра з різних міст та сел. Дніпропетровської області та інших областей України. Приміщення храму не змогло умістити усіх бажаючих відвідати чин освячення. Тому для зручності на вулиці встановили два пересувних екрани для трансляції. У своїй промові він наголосив, що Українська церква є об’єднуючою силою всього українського суспільства і є великою підтримкою держави у ці складні часи. Патріарх подякував голові обласної ради Глібу Пригунову та меценату та будівничому Дніпровської Єпархії Олександру Петровському і його друзям та патріотам Дніпра за те, що вони сприяють розвитку церкви, роблять все, аби щодня все більше людей долучалися до української церкви.

«Вища звитяга для людини – це можливість віддати свої сили та життя заради Вітчизни, рідних, друзів, — наголосив Патріарх. — Наші захисники на фронті віддають своє життя — це прояв найвищої любові. Господь обов’язково нагородить їх. Правда і добро неодмінно переможуть. Господь дасть нам після скорботи радість і мир!».
Дві біди України – війна та корупція, і з Божою допомогою то треба подолати, — про це заявив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час відвідин Дніпра.
Філарет зауважив, що війна у нашій країні закінчиться тоді, коли ми духовно відродимося. «Бог допускає зло для того, щоб привести нас до кращого. І добро, врешті-решт, переможе. Росія напала на нас. Але ми не хочемо, щоб страждав ані український, ані російський народ. Для нас радістю є мир на нашій землі. І злодіїв Господь покарає!», — підсумував Святіший Філарет, завершуючи свою промову. Крім того, архієрей зазначив, що Дніпро і область відіграли велику роль в тому, що агресор не просунувся далі Україною.

Нагадаємо що Церкву спорудили поруч з приміщенням управління єпархії УПЦ КП на вулиці Січових Стрільців, 3-а. Її збудували коштом мецената і патріота України Олекксандра Петровського протягом одного року. І нині це єдиний новозбудований храм УПЦ КП у середмісті Дніпра.
Особливу увагу Святійший Патріарх Київської і всієї Руси - України Філарет приділив і дітям «Українського Подвір я», які його з повагою зустрічали. Патріарх оглянув не тільки приміщення Дніпровської Єпархії.Окремо відвідав недільну школу та культурно-просвітницкий центр і благословив маленьких парафіян і патріотів нашої держави. 

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео