Священний Синод Православної Церкви України провів своє чергове засідання

Священний Синод Православної Церкви України провів своє чергове засідання
140691 ПЕРЕГЛЯДІВ

Священний Синод Православної церкви України ухвалив створення першого монастиря та єпархії.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

Першою єпархією Православної церкви України стане Переяславсько-Вишневської єпархія, яку очолить митрополит Олександр (Драбинко), який раніше обіймав посаду митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Української православної церкви Московського патріархату.

Першим монастирем ПЦУ стане Благовіщенський жіночий монастир відкриють у Дніпрі за адресою вул. Рилєєва, 36.

Також на Синоді ухвалили направити листа до глави УГКЦ Блаженнішого Святослава щодо служінь у Софії Київській, а також затвердили звернення щодо президентських виборів в Україні, текст якого опублікують найближчим часом.

 

Журнали засідання Священного Синоду від 4 березня 2019 р.

ЖУРНАЛ №11

Засідання Священного Синоду

Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

під головуванням Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України

від 04 березня 2019 р.

 

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про позицію Помісної УПЦ у зв’язку з публічно оголошеним наміром звершення у Соборі Святої Софії Київської католицького літургійного богослужіння східного обряду.

УХВАЛИЛИ: 1. Підтримати позицію, висловлену в листі Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Владики і Отця УГКЦ Блаженнійшого Верховного Архієпископа Києво-Галицького Святослава від 19 лютого 2019 р. у зв’язку з публічно оголошеним наміром звершення у Соборі Святої Софії Київської католицького літургійного богослужіння східного обряду.

  1. Схвалити і направити Блаженнійшому Верховному Архієпископу Святославу лист Священного Синоду із зазначеного питання.
  2. Констатувати, що протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів.
  3. Вважати за корисне зберегти щодо богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень.

 

ЖУРНАЛ №12

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про звернення до пастви та українського суспільства у зв’язку з виборами Президента України.

УХВАЛИЛИ: Схвалити і опублікувати Звернення Священного Синоду з приводу виборів Президента України.

 

ЖУРНАЛ №13

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про необхідність висловити позицію Священного Синоду щодо актуальних питань життя українського православ’я.

УХВАЛИЛИ: Схвалити і опублікувати Заяву Священного Синоду «Про стан Православ’я в Україні».

 

ЖУРНАЛ №14

СЛУХАЛИ: Прохання Преосвященного Симеона, єпископа Дніпровського і Криворізького, про відкриття та реєстрацію Благовіщенського жіночого монастиря за адресою: 49075, м. Дніпро, вул. Рилєєва, 36.

УХВАЛИЛИ: Благословити відкриття та реєстрацію Благовіщенського жіночого монастиря за адресою: 49075, м. Дніпро, вул. Рилєєва, 36.

ЖУРНАЛ №15

СЛУХАЛИ: Річні звіти єпархій Української Православної Церкви (Православної Церкви України) про діяльність у 2018 р.

УХВАЛИЛИ: 1. Прийняти із зауваженнями тридцять чотири звіти єпархій Української Православної Церкви (Православної Церкви України) про діяльність у 2018 р.

  1. Звернути увагу Преосвященних архієреїв Білгородської, Богородської, Білгород-Дністровської, Івано-Франківської (Преосвященного митрополита Іоасафа), Ужгородсько-Хустської, Кіровоградської, Мукачівсько-Карпатської, Запорізької, Хмельницької єпархій на обов’язок вчасного подання річних звітів.
  2. Встановити, що річні звіти про діяльність у 2019 р. необхідно подати за визначеною формою до Секретаріату Священного Синоду не пізніше 25 січня 2020 р.

 

ЖУРНАЛ №16

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про утворення Управління Переяславсько-Вишневської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

УХВАЛИЛИ: 1. Як виключення, для парафій, які зі складу Київської, Білоцерківської, Бориспільської єпархій Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом) добровільно бажають приєднатися до Української Православної Церкви (Православної Церкви України) утворити Управління Переяславсько-Вишневської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) у формі релігійної організації (управління), затвердити її Статут та уповноважити митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка Олександра  Миколайовича) на проведення всіх необхідних реєстраційних дій.

  1. Призначити Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка Олександра Миколайовича), єпархіальним архієреєм (керівником Управління Переяславсько-Вишневської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).
  2. Преосвященного Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра зобов’язати до наступного засідання Священного Синоду скласти звіт про створення єпархії.

 

ЖУРНАЛ №17

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Про типовий Статут парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

УХВАЛИЛИ: 1. Взяти до відома запропонований проект типового Статуту парафії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

  1. Надіслати запропонований проект в єпархії для вивчення та надання пропозицій.
Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео