У ПОЛКУ ДНІПРО-1 ВШАНУВАЛИ ПАМ`ЯТЬ ЗАГИБЛИХ БІЙЦІВ У ІЛОВАЙСЬКУ ТА ЗАПОЧАТКУВАЛИ НОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ТРАДИЦІЇЮ ПАМ’ЯТІ. (Відео)

У ПОЛКУ ДНІПРО-1 ВШАНУВАЛИ ПАМ`ЯТЬ ЗАГИБЛИХ БІЙЦІВ У ІЛОВАЙСЬКУ ТА ЗАПОЧАТКУВАЛИ НОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ТРАДИЦІЇЮ ПАМ’ЯТІ. (Відео)
167202 ПЕРЕГЛЯДІВ

29 серпня на базі полку Дніпро-1 за підтримки Штабу національного захисту Дніпропетровської області був проведений захід в пам`ять про загиблих у Іловайську українських захисників. Вже вчетверте тут зібрали ветеранів, діючих бійців, волонтерів та родин загиблих, щоб разом згадати трагічні події, які забрали найдорожче - друзів, братів, батьків та синів. Зібрали завдяки пам`яті, що живе в серцях та справах про великий подвиг справжніх Героїв, які поклали душу й тіло і цей подвиг буде жити у віках і на сторінках нової історії України. Відвідала цей захід і чисельна делегація Дніпропетровської Єпархії УПЦ КП на чолі з єпископом Дніпровським та Криворізьким Владикою Симеоном.

В цей день тут також зібралися усі небайдужі до розвитку незалежності країни,патріоти держави, представники громадськості Дніпра, волонтери та багато інших.
День пам`яті традиційно розпочався з панахиди за загиблими воїнами України, яку провів керуючий Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Преосвященнійший Владика Симеон, разом з духовенством, біля полкового Храму Покрови Пресвятої Богородиці.

Після цього, під час урочистої частини, почесний командир полку Дніпро-1 та народний депутат України Юрій Береза, Владика Симеон, начальник управління патрульної поліції м.Дніпро Володимир Богоніс та заступниця керівника Штабу національного захисту Дніпропетровської області Катерина Чижик привітали присутніх. Кожен висловив свої співчуття і слова подяки бійцям за їх сміливість та силу духа.

Однією з важливих тез була така: ми, сучасні українці, в жодному разі не маємо зупинятися і продовжуємо боротися далі з сепаратизмом та антиукраїнськими проявами, а також – потрібно припинити ділитися "на табори", адже зовнішній та внутрішній ворог України саме цього і домагається. Якщо розладу у суспільстві можна уникнути і показати, що ми дійсно разом, це буде значити нашу згуртованість та готовність дати відсіч.
Також Юрій Береза з благословіння єпископа Дніпровського та Криворізького Владики Симеона запропонував зробити 29 червня кожного року Всеукраїнським Днем Пам’яті за всіма загиблими героями за незалежність України і саме в цей день, рівно о 15.00 усім припинити свій рух, зупинитись і зробити хвилину тиші, що і було зроблено та підтримано усіма присутніми.

В другій половині офіційної частини відбулося нагородження полковими заохочувальними відзнаками - нагрудний знак "Лицарський хрест доблесті III ступеня", а також - "Лицарський хрест доблесті III ступеня. Волонтер". Відзнакою посмертно "За мужність та відвагу" "Піски.Сталева фортеця" нагородили родини тих, хто загинув під час захисту с.Піски.
Діючі бійці також отримали нагрудний знак "Лицарський хрест доблесті III ступеня", серед них - колишні співробітники і діючі. Завдяки зусиллям Штабу національного захисту, всі родини полеглих отримали матеріальну допомогу, в тому числі і для підготовки дітей до навчального року.

Наприкінці зустрічі Катерина Українцева, сестра Віталія Українцева та Галина Кузьменко, мати Андрія Савчука звернулися до присутніх з побажаннями не забувати бійців полку і завжди пам`ятати заради кого вони стали на захист країни. Євгенія Пилипенко, мати Дмитра Пелипенка, прочитала вірш, присвячений своєму синові, втрату якого вона і досі гостро переживає і намагається передати через поезію.
Ведуча заходу, волонтерка та громадська діячка, директор духовно-культурного центру «Українське Подвір’я» Наталя Гейман зазначила, що визвольна війна триває на Сході України і треба докласти всі зусилля, щоб перемогти і витиснути з нашої Землі російського окупанта.
Після офіційної частини пам’ятного вечора відбувся невеличкий концерт в пам’ять про героїв та помінальний обід.
А нам залишається лише вірити в те, що Герої України будуть жити і надихати наступні покоління прикладом - боротися, вірити і захищати рідну мову, культуру та Землю.

Прес-центр Дніпропетровської Єпархії УПЦ КП та прес-служба полку Дніпро-1.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео