Дніпровська делегація родин загиблих воїнів АТО відвідала Тернопільщину, де встановили меморіальні плити в пам’ять про героїв - захисників України.(Відео)

Дніпровська делегація родин загиблих воїнів АТО відвідала Тернопільщину, де встановили меморіальні плити в пам’ять про героїв - захисників України.(Відео)
84060 ПЕРЕГЛЯДІВ

У селі Лішня Кременецького району Тернопільщини, поблизу цілющого джерела святої Анни існує каплиця-пантеон Героїв АТО. Саме тут відбулися заходи, присвячені воїнам, загиблих на Сході країни у боротьбі з російським агресором. Такі заходи проходять у цьому місті регулярно і є задум створити тут, у святих та мальовничих місцях, справжній Всеукраїнський патріотично-духовний меморіал. На стінах і в приміщенні каплиці вже є багато пам’ятних плит з іменами і прізвищами загиблих воїнів зі всієї України. Відтепер є меморіальні плити і з іменами та прізвищами героїв з Дніпра та Дніпропетровської області. Саме родини загиблих воїнів з дніпровської громадської організації «Родинне коло», звернулися з проханням допомоги у виготовленні пам’ятних знаків до мецената Дніпровської Єпархії УПЦ КП та президента Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського. 

Олександр Володимирович завжди підтримує матерів та батьків загиблих хлопців, які віддали своє життя за нашу свободу та незалежність. Ось і в цей раз прохання родин було виконано. За особисті кошти Олександра Володимировича Петровського та з благословення Керуючого Дніпровською Єпархією Владики Симеона, пам’ятні плити були виготовлені та встановлені у селі Лішня Кременецького району Тернопільщині, у каплиці-пантеоні Героїв АТО. Усього були виготовлено 24 пам’ятні меморіальні плити, де відображені 561 ім’я та прізвища героїв з Дніпра та Дніпропетровської області. Встановили, якраз до приїзду Дніпровської делегації родин загиблих воїнів, яку теж організував Олександр Петровський. У складі делегації, яка склала 35 осіб, були представники зі всієї Дніпропетровщини (Дніпро, Дніпровський район, Кривий Ріг, Павлоград, Петропавлівка, Кринички та інші міста та села). 

Основна подія цього заходу відбулася у селі Лішня Кременецького району, поблизу цілющого джерела святої Анни. Звершив Божественну літургію у каплиці-пантеоні Героїв АТО архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Співслужили йому будівничий каплиці і настоятель місцевої громади протоієрей Андрій Любунь, намісник Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля ієромонах Полікарп, численне духовенство Тернопільської, Рівненської та Одеської єпархій. Цього дня сотні паломників зі всієї країни, вшановуючи пам’ять матері Пресвятої Богородиці, зібралися на святому місці, щоб згадати і вшанувати всіх тих, хто віддав своє життя за Українську державу в боротьбі з російським агресором. Разом зі священиками молилися родини загиблих Героїв, які прибули на Тернопільщіну зі всієї України, паломники, представники обласної влади, патріотична молодь, військові добровольчих батальйонів, жертводавці, представники громадськості, миряни з навколишніх сіл. Після Божественної літургії владика Нестор разом із духовенством відслужив водосвятний молебень і панахиду за бійців, котрі поклали життя за Україну.

Всеукраїнське паломництво родин загиблих Героїв тривало на Кременеччині впродовж трьох днів. На запрошення отця Андрія Любуня, який від початку російсько-української війни опікується українськими бійцями, їхніми родинами, як волонтер підтримує українців, котрі живуть у прифронтовій зоні, до Тернопільщини прибули сотні матерів, батьків, дружин, дітей тих, хто поклав життя за Україну в боротьбі з російським агресором і його поплічниками. Для паломників та зокрема Дніпровської делегації була організована багата культурна програма, екскурсії Кременецем, Збаразьким замком і Вишнівецьким палацом, поїздки до монастиря преподобного Амфілохія Почаївського у селі Мала Іловиця та штабу-музею УПА Волинь Південь в с. Антонівці Шумського району. Та найголовніше, що родини загиблих отримали змогу поспілкуватися, поділитися наболілим, у спільних молитвах попросити, аби Господь прийняв загиблих Героїв у Царстві небеснім. 

Представники делегації з Дніпропетровщини і громадської організації «Родинне коло» висловили подяку меценату Дніпровської Єпархії УПЦ КП і президенту Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександру Володимировичу Петровському та Керуючому Дніпровською Єпархією Владике Симеону за підтримку у святій справі та організацію поїздки, яка допомогла об’єднати багато родин загиблих героїв і допомогла зробити ще один крок у розвитку патріотизму для нашої країни.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео