​Перша Архієрейська Божественна літургія біля могили Івана Сірка на Січеславщіні.

​Перша Архієрейська Божественна літургія біля могили Івана Сірка на Січеславщіні.
28648 ПЕРЕГЛЯДІВ

4 серпня, неподалік від села Капулівка Нікопольського району Дніпропетровськоі області, біля могили кошового отамана Івана Сірка вперше відбулася божественна літургія, яку очолив Єпископ Дніпровський і Криворізький Владика Симеон -спільно з духовенством Дніпровської Єпархіі УПЦ КП.

Вже зранку, на в'їзді у місто Нікополь, багаточисельну делегацію Єпархії на чолі з Владикою Симеоном зустрічали благочиний Нікопольського району ієромонах Меркурій разом із представниками духовенства та представниками міської та районної влади. Після вітань і короткої промови делегація, у супроводі почесного ескорту поліції, вирушила на святе історичне місце. Саме тут, біля могили Івана Сірка кожен рік збираються патріоти країни і нашої історії. Саме тут відзначають Дні Слави кошового отамана Війська Запорізького Низового Івана Сірка. 

Зазвичай на курган, де похований Іван Сірко, біля с. Капулівка Нікопольського району збираються люди зі всієї України.
В цей день, у капличці на честь Покрови Божої Матері, вперше в історії була звершенна соборна Божественна літургія, яку очолив керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон у співслужінні 30-ти священнослужителів єпархії.
Богослужіння прикрасив архієрейський хор центрального єпархіального храму на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».
Під час літургії були піднесені молитви за спокій Івана Сірка та всіх козаків, а також за новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України.
Також Владика Симеон звернувся до духовенства та вірян з промовою про патріотизм та про те, що на могилу Івана Сірка завжди йдуть люди, і це є свідченням тому, що українці не забули його славної історії , вшановують і моляться за спокій його душі. 

По завершенні богослужіння Владика Симеон взяв участь в урочистих заходах по вшануванню кошового отамана. Вони пройшли в урочистій обстановці за присутності великої кількості паломників. За традицією на могилі та біля неї зібралися, аби вшанувати пам’ять Івана Сірка і багаточисельні представники козацтва.
У козацькому Колі, яке розташовано на високих та мальовничих берегах, малечу посвятили у козацькі джури, а молодь – в козаки. Також на козацькому колі традиційно обрали Отамана. З вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної ради Гліб Пригунов.
Згадали на заході і загиблих на сході країни, а потім пройшли патріотичною ходою від кола до могили Івана Сірка.

Наприкінці дня відбулася масштабна реконструкція бою тих років.

Ми нагадаємо, що Іван Дмитрович Сірко народився між 1605 і 1610 роками. Помер у поважному, як на той час віці – мав за 70 років. Відомий тим, що провів понад 60 битв і жодного разу не був переможений. Дванадцять разів козацьке товариство обирало його отаманом. Жоден український гетьман і отаман не здобув стільки перемог над кримсько-татарськими і турецькими ордами, як він.
Про нього ходило багато легенд. Турки з острахом називали його «Урус-шайтан» (руський диявол). Кошовий отаман Іван Сірко був правдивим незалежником: виступав проти гетьманів П.Тетері, І.Виговського, Юрася Хмельницького, бо вважав, що вони – «за Польщу», а не за Україну. А після польсько-московської війни 1654-67р.р. зайняв непримиренну антимосковську позицію.

Від імені Преосвященнійшого Владики Симеона духовенство і віруючі Нікопольського, Покровського та Марганецького благочинь висловлюють свою щиру подяку всім тим, хто долучився до організації духовної частини і всім тим хто долучився до святої справи в розбудові нашої святої Церкви на славетній козацькій землі.
Ми впевнені, що для кожного православного українця це святе місце повинно бути символом відродження нашої духовності і Батьківщини.

Прес-центр Дніпровської Єпархії УПЦ КП.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео