Дніпро відсвяткував 1030-річчя Хрещення Руси-України на Самарі.

Дніпро  відсвяткував 1030-річчя Хрещення Руси-України на Самарі.
28552 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 липня православний світ відзначив особливу дату - 1030-річчя від дня хрещення Русі. Не залишився осторонь і Дніпро, де місцева влада та Дніпровська Єпархія УПЦ КП організувала для жителів міста розважальну програму на цілий день. Центром святкування стала територія неподалік від земляних валів Богородицької фортеці в селищі Шевченко. Місце обрали не випадково, адже це - історико-культурний ландшафт міста, найстаріше місце, де колись також зароджувалося православ'я. До того ж Стару Самару дуже люблять місцеві жителі за її колорит, потужну енергетику і неймовірної краси природу. Тут можна сховатися від галасливого міста і залишитися наодинці зі своїми думками.

«Цей день присвячений тим історичним подіям, які визначили подальшу історію нашої землі і більш того - долю народу. Якщо вірити переказам, саме в цей день в 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити весь свій народ. Це сформувало і нас з вами, хоча багатьох можна вважати атеїстами », - розповів Дмитро Каюк, директор КП «Етнографічні парки Дніпра».
Урочисте відкриття свята розпочалося зі спільної молитви. Представники духовенства та священики Дніпровської Єпархії Української Православної церкви Київського патріархату просили Господа зберегти Україну, наших воїнів, поранених, а також тих, хто вкрай потребує допомоги і втратив віру.
«Ви не уявляєте, яка енергія знаходиться всередині кожного з вас. Спільна молитва зміцнить нашу віру і впевненість у майбутньому не тільки нашого народу, а й величезної країни. Кожен з нас може багато чого змінити, пам'ятайте про це », - підсумував молебень Дмитро Поворотний, капелан Української православної церкви Київського патріархату.

Ну а далі почалося те, заради чого багато хто прийшов на берег Самари. Творчий колектив «Родослав» підготував для жителів міста театралізовану розповідь про те, як князь Володимир Великий Київську Русь хрестив. Невеликий фрагмент історії, де десятки воїнів сходять на землю язичників з хрестом, а пізніше - встановлюють його глибоко в землю, викликав захват не тільки у дорослих, але і у маленьких глядачів. Тільки ледачий не простягнув руку, намагаючись схопити за кольчугу одного з воїнів, інші ж розпитували батьків про «дивні наряди» і про те, як же велика козацька «Чайка» витримала таку могутню армію.

На представленні все не закінчилося, адже на території майданчика для відпочинку працювали десятки різних розважальних зон. Починаючи з мотузкового парку, творчих майстер-класів та Петриківського розпису, закінчуючи гончарним мистецтвом, куванням і боями на мечах - заняття знайшлося для кожного. Можна було і поїсти, і полежати, і на байдарках покататися, і навіть на конячці покататися, але всьому є межа. На запрошення культурно-духовного центру Дніпровської Єпархії УПЦ КП «Українське Подвір’я» на свято запросили і родини з дітьми з інвалідністю, громадсбку організацію «Серця неспокійні». Разом з дітьми «Українського Подвір’я» вони теж брали активну участь у святі.

Увечері всі намети «згорнули» і відвезли в захід, залишилася лише сцена, на якій до півночі виступали місцеві музиканти і співаки.

За данними ІА Інформатор  Прес центр Дніпровської Єпархії УПЦ КП.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео