Святкування 1030-ліття з Дня Хрещення Київської Руси-України відбулося у Київі.

Святкування 1030-ліття з Дня Хрещення Київської Руси-України відбулося у Київі.
250363 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 липня 2018 року - величний день для Української Держави і Церкви. Саме в цей день відсвяткували 1030-ліття з Дня Хрещення Київської Руси-України, а також вшановуємо пам'ять того, хто найбільше цьому посприяв - святого рівноапостольного великого князя Володимира.

За доброю традицією вже декілька років поспіль духовенство та віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату з усіх куточків України в цей день збираються у славному місті Києві.

28 червня, у Києві відбувся хресний хід Української православної церкви Київського патріархату з нагоди святкування 1030-річчя хрещення Руси-України. Хода розпочалася біля Володимирського собору і завершилася урочистим молебнем на Володимирській гірці.
Після служби у Володимирському соборі відбулася Хресна хода Української православної церкви Київського патріархату, в якій взяли участь за різними даними від 65 до 150 тисяч осіб. Очолив ходу Патріарх Філарет, а серед учасників були присутні також президент України Петро Порошенко, міністр оборони Степан Полторак, міністр культури Євген Нищук і інші чиновники. Взагалі число людей можна прирівняти до кількості людей на Майдані під час Революції Гідності. Це була найбільша Хресна хода в історії України. 

Активну участь у цьому історичному дійстві взяла і Дніпровська Єпархія УПЦ КП.
З благословіння Єпископа Дніпровського та Криворізького Владики Симеона - Єпархія організувала паломництво до столиці. 

Усі охочі мали змогу 27 липня безкоштовно скористатися автобусами для поїздки в м. Київ.
Транспорт і все необхідне для парафіян, мешканців Дніпра і області запезпечили меценат Єпархії та президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський та Дніпровська Єпархія при підтримці Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Дніпропетровської обласної ради.
На кордоні Дніпропетровської області до Дніпровськоі колонни приєдналися парафіяни зі всього регіону. Десятки автобусів з Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя, Марганця, Криничок та багатьох інших міст та сел. Усього 74 автобуси з Дніпра та Дніпропетровщини і у підсумку найбільша делегація по Україні. 

А президент України Петро Порошенко після хресної ходи виступив на Володимирській гірці. Президент заявив, що отримання Україною Томосу про автокефалію завершить утвердження її незалежності та самостійності. За словами Президента, мільйони українців очікують якнайшвидшого визнання Автокефальної православної церкви в Україні і готові до нього. Порошенко підкреслив, що автокефалія — це питання української незалежності, питання української національної безпеки і питання всієї світової геополітики. «Автокефалія — це питання нашої незалежності. Це — питання нашої національної безпеки. Це — питання всієї світової геополітики», — додав президент. При цьому Порошенко гарантував, що держава не буде втручатися в церковні справи. 

У свою чергу патріарх Філарет у своєму слові після молебню заявив, що хресний хід, що відбувся у Києві 28 липня, був «найбільшим в історії України».

Відзначимо, що Керуючий Дніпровською Єпархією Владика Симеон теж брав активну участь у святкуванні і разом з іншими представниками духовенства прийняв участь у Божественній Літургії у Володимирському Соборі, Хресній Ході та молебні на Володимирській горці.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео