У Дніпрі на Фестивальному Причалі патріоти України відзначили День Вишиванки

У  Дніпрі на Фестивальному Причалі  патріоти України  відзначили  День  Вишиванки
139420 ПЕРЕГЛЯДІВ

Цього року День Вишиванки в Україні відзначили 17 травня. В цей день на Фестивальному причалі Дніпра зібралися справжні патріоти країни, мешканці Дніпра та гості міста, які шанують свою рідну культуру та традиції.

Всесвітній день вишива́нки — Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Серед його традицій - прийти у вишиванці на роботу, у школу, в садок. Останні роки українці по всьому світу почали влаштовувати святкову ходу у національному одязі. Також цей своєрідний флешмоб отримав розповсюдження і у соцмережах.
Організатором заходу став Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» та за участі Міжнародного благодійного фонду «Нова Україна». Свято вишиванки провели на Фестивальному причалі, де десятки дніпрян і гостей міста раділи і спілкувалися один з одним. Однією з родзинок свята стала відома куля бажань, яку учасники акції одягнули в оригінальну вишиванку. Розважав мещканців Дніпра популярний оркестр духових інструментів , які влаштували справжнє музичне шоу на березі головної річки країни.
Почесним гостем свята став єпископ Дніпровський та Криворізький УПЦ КП Владика Симеон, який зазначив, що сьогодні саме вишиванка один з найбільш знакових символів, який об'єднує всіх українців-патріотів. Також серед почесних гостей на святі були присутні президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський, меценат та волонтер Еміль Карленовіч Арутюнян та заслужена артистка України, директор Дніпропетровського академічного музично-драматичного театра ім. Т.Шевченка – Оксана Іванівна Петровська. А також багато друзів. патріотів Дніпра та України,представників громадськості міста, духовенства, спорта та культури, діти духовно-просвітницького центру недільної школи «Українське Подвір’я» Дніпровської Єпархії УПЦ КП. 

Гарному настрою посприяла і чудова погода. А сюрпризом для усіх присутніх став момент, коли усі разом відпустили у мирне повітря Дніпра дві с половиною тисячі жовто-блакитних повітряних куль, символізуючих любов до країни та єдність дніпрян. На завершення спілне фото на згадку і для історії.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео