Президент Петро Порошенко взяв участь у молебні за Україну в центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість» м. Дніпро

Президент  Петро Порошенко взяв участь у молебні за Україну в центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість» м. Дніпро
28603 ПЕРЕГЛЯДІВ

17 травня 2018 року Президент України Петро Порошенко, в рамках робочого візиту до міста Дніпро та Дніпропетровської област, завітав до центрального єпархіального храму на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість» м. Дніпро.

Робочий візит Петро Порошенко розпочав с інспектування будівництва об’їзної дороги міста Дніпра, оглянув реконструйовану школу у Солоному та відвідав лікарню ім. Мечникова. Після цього Президента країни в центральному Єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість» вітала велика кількість представників громадськості Дніпра, патріоти України, воїни АТО, представники обласної влади, пластуни Дніпра, діти культурно-просвітницького центру недільної школи Дніпровської Єпархії «Українське Подвір’я», представники духовенства Дніпровської Єпархії зі всієї області, а також відомі спортсмени та тренери регіону, учні місцевих шкіл та багато інших небайдужих дніпрян.

Президент Петро Порошенко взяв участь у молебні за Україну та єдину Помісну Православну церкву. Молебень звершив керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон.

Серед поважних гостей на молитві був присутній і меценат Єпархії - Олександр Володимирович Петровський з родиною та друзями, а також керівники обласної влади – голова облдержадміністрації Валентин Резниченко та голова обласної ради Гліб Пригунов, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрій Павелко та народний депутат України Тетяна Ричкова.

Президент подякував за спільну молитву. «Дуже важливо, коли ми спільно молимось Богу і просимо благословити нашу державу, яка проходить зараз величезні випробування, благословити багатостраждальний український народ і Божої допомоги, щоб наш народ виборов право мати українську православну помісну церкву»,- наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що Верховна Рада більшістю підтримала Звернення до Вселенського Патріархату, представники УПЦ КП, УАПЦ та інші також підписали звернення. «Зараз хвиля, яка пішла по Україні, серед українського народу на підтримку цього Звернення, цієї надії. Головне, що відбувається – це молитва. Те, про що закликали церковні ієрархи, просив український Президент. Лише дві речі: молитися і боротися за українську церкву. І я вірю, що Господь нам її пошле», — зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що нещодавно молився у храмі на Київщині разом з представниками УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ та УПЦ МП. «Ви б бачили як світилися очі вірян. Вони починають вірити, що ми дуже наблизились до того, щоб всі об’єдналися», — наголосив він.

«Важливо, щоб українці мали свою власну українську дорогу до Бога і свою власну українську церкву. Наголошую, що це не є політичне питання. Це питання суверенності нашої держави, існування нашої держави, незалежності. Бо незалежна помісна церква є атрибутом держави. Ми дуже велику ціну заплатили за право бути державою», — наголосив Президент.

Після молебня Глава держави поспілкувався з учнями культурно-просвітницького центру недільної школи Дніпровської Єпархії «Українське Подвір’я» та прихожанами храму, зробив спільне фото і відвідав приміщення управління єпархії.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео