Захід є частиною навчальної програми другокурсників за спеціальністю «Соціальне забезпечення». Студенти мають реалізувати навчальний проєкт: навчитись вміти працювати з дітьми, які ростуть в особливих умовах.
Ідею співпраці Університету підказали у Міжнародному благодійному фонді імені Олександра Петровського «Солідарність». Це вже не перша спільна подібна ініціатива благодійників та освітян.
«Авторами проєкту «Будьмо поруч» є самі наші студенти. І це проєкт соціалізації не діток, які опинилися у складних обставинах, а, навпаки, суспільства до цих діток. Що хочемо в підсумку? Щоб не було тієї дискримінації, яка існує на сьогодні. Нехай суспільство сприймає всіх абсолютно рівними», – пояснює Вікторія Тараненко, завідувачка кафедри соціального забезпечення та податкової політики ДУМСФ.
Завдання веселих стартів не складні, щоб міг взяти участь кожен охочий. Їх підготували самі студенти Митного університету – це частина завдання у рамках навчального процесу. Дітвора та студенти розділилися на 2 команди.
«Це мій не перший досвід участі у подібних заходах. Проте дебютний – у стінах ВИШу. Ми всі разом з одногрупниками захотіли зробити це поки дозволяє погода. Розуміємо, цим дітям елементарно не вистачає спілкування, адже в період карантину у них немає можливості кудись вийти. І спілкуються вони виключно у своєму колі», – каже студентка Дар`я Матвієнко.
Другокурсники спеціальності «Соціальна адаптація» під кінець навчання мають стати соціальними підприємцями, волонтерами або допомагати з реабілітацією у суспільстві. Протягом року студенти самостійно розробляють проєкти та реалізують їх на практиці.
Завдяки співпраці з Міжнародним благодійним фондом ім. Олександра Петровського «Солідарність» універститет має чудову практичну базу. У Фонді мають багаторічний досвід у соціальній роботі з дітьми, які потребують особливої уваги, і охоче ним діляться з тими, хто робить благу справу не «для галочки».
«Ми давно товаришуємо з Митним університетом. І мені подобається, що люди там горять бажанням робити добрі справи на постійній основі. Тим більше, що майбутня професія студентів “соціальне забезпечення” передбачає роботу з окремими категоріями населення. Мы завжди з радістю підказуємо, радимо, направляємо, ділимося досвідом. Своєю чергою люди теж діляться як досвідом, так і людськими ресурсами», – розповіла Світлана Сербіна, віцепрезидентка МБФ «Солідарність».
Естафета тривала більше години, і перемогу здобула дружба. Особливим заохоченням для маленьких спортсменів стали призи: набори для творчості, які придбав Фонд, а також грамоти, їх студенти підписували кожному учаснику власноруч.