Напередодні виходу в національний кінопрокат художнього фільму “Будинок слово. Нескінчений роман.” У Дніпровському національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбувся спеціальний показ документального фільму “Будинок слово.” за підтримкою міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського “Солідарність”.
Документальне кіно висвітлює трагічну історію духовно-мистецького покоління українського народу, 20-х, 30-х років минулого століття. В пам’яті українців ця епоха закарбувалася як “Розстріляне відродження”. Це історія Будинку, де під одним дахом, в Харкові зібралися найкращі представники української культури тих часів: Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Михайль Семенко та інші. Життєпис та фінал кожного з них різний, але пов’язаний боротьбою за українську культуру, спадщину та ідентифікацію. На жаль, сталінські репресії обірвали життя багатьох митців. Хтось був розстріляний, хтось наклав на себе руки, а когось запроторили до психіатричних лікарень та концтаборів. Здебільшого це відбувалося на тлі Голодомору 1932-33х років.
За висвітлення правдивої історії становлення українського народу як нації, цей фільм отримав схвальні відгуки кінокритиків та ряд премій. Сучасні культурні діячі, митці різних сфер діяльності, викладачі українських культурних вишів схвально оцінюють документальну стрічку “Будинок слово”.
Після перегляду документального фільму режисер разом зі своєю командою поспілкувалися з глядачами. Кожен охочий задав питання, які в нього виникли щодо фільму. Багато хто висловив подяку за творчий доробок та величезний внесок в українську документалістику.
Документальна стрічка “Будинок слово” стала основою та підґрунтям створення художнього фільму “Будинок слово. Незакінчений роман”. Ігрову версію картини створено за підтримки міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського “Солідарність”.
Художній фільм “Будинок слово. Нескінчений роман.” вийде в прокат в усіх кінотеатрах України 9-го травня 2024 року.