buttons

«Розширення територій природо-заповідного фонду можливе лише за умов налагодження співпраці »

«Розширення територій природо-заповідного фонду можливе лише за умов налагодження співпраці »

11.09.2021

«Збільшення природоохоронних територій – це вимога сьогоднішнього дня і зрештою державна політика, яку ще три десятиліття тому стала визначальною для більшості провідних країн світу. Маємо зовсім мало часу, щоб надолужити втрачене і вивести природоохоронне законодавство на перші щаблі подальшого розвитку країни», – резюмував він.

Під час наради керівники національних природних парків «Синевир», «Зачарований край», НПП “Ужанський” та Карпатського біосферного заповідника» відзвітували щодо виконання плану заходів із розширення природоохоронних територій.

Міністр нагадав, що це вже друга нарада із керівниками національних природніх парків. Перша відбулася у травні на базі Яворівського НПП, де було визначено план заходів щодо розширення природно-заповідних територій.

Заслухавши звіти та плани керівників парків, Остап Семерак звернув увагу на недостатньо ефективну роботу з підготовки розширення територій природно-заповідного фонду в НПП «Зачарований край» і Карпатському біосферному заповіднику. Водночас Міністр відзначив активну роботу в напрямку розширення ПЗФ у НПП «Синевир» та «Ужанський».

Заслухали під час наради звіт по роботі з розширенння ПЗФ директора НПП «Зачарований край», який знаходиться у сфері підпорядкування Держлісагенства.

Також на нараду під головування Міністра екології була запрошена в.о. керівника Державного лісового агентства України Христина Юшкевич.

Остап Семерак підкреслив, що успішне розширення територій природоохоронного фонду можливе лише за умов налагодження конструктивної співпраці між адміністрацією національних природних парків та місцевою владою.

«Національні парки мають стати осередком розвитку територій та основою для соціально-економічного розвитку населених пунктів, розташованих неподалік. Ми маємо виробити нові підходи з органами місцевої влади та шукати компромісні рішення, які б у першу чергу сприяли збереженню природних ресурсів і мали підтримку серед громад», – сказав Остап Семерак.

Він розповів, що на даному етапі є певні непорозуміння у цих питаннях з деякими підприємствами Держлісгоспу та органами місцевого самоврядування, зазначивши, що Мінприроди готове розробити спільну «дорожню» карту і разом шукати компроміси у питаннях передачі земельних ділянок до ПЗФ.

«Збільшення природоохоронних територій – це не забаганка Міністра чи колективу Мінприроди, а вимога часу і суспільства», – резюмував він.

Міністр також зазначив, що робота у даному напрямку буде надалі активно продовжуватися. Вже на найближчому засіданні робочої групи при Закарпатській ОДА щодо розширення територій ПЗФ буде розглянуто план розширення територій ПЗФ НПП «Зачарований край» та Карпатського біосферного заповідника.

«Планую цю розмову із регіональної зробити загальноукраїнською та зібрати всіх керівників національних природних парків і заповідників на розширену нараду у Києві. Маємо систематизувати напрацьований на місцях досвід, щоб з упевненістю йти до збільшення природоохоронних територій», – резюмував Міністр.

uk