buttons

9 травня в український прокат вийшов фільм «Будинок «Слово». Нескінченний роман».

9 травня в український прокат вийшов фільм «Будинок «Слово». Нескінченний роман».

11.05.2024

У Національному центрі “Український дім” у Києві презентували художній фільм “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”, який виходить у широкий прокат в Україні 9 травня. Презентація картини відбулась у середу, 8 травня, та включала предпоказ, пресконференцію за участі творчої групи  та меценатів фільму.

Фільм був завершений у 2021 році  компанією FRESH PRODUCTION GROUP  за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» та безпосередньо родини Петровських. Загальний бюджет фільму – 60 млн гривень.  Режисером фільму є  Тарас Томенко,  продюсерами – Юлія Чернявська та Олег Щербина, автори сценарію Любов Якимчук і Тарас Томенко.

Світова прем’єра української стрічки відбулась ще у 2021 році на Варшавському кінофестивалі. А ось вихід на широкі екрани в Україні відклала повномасштабна війна. Загалом робота над картиною зайняла 10 років, а завершити її вдалося лише завдяки партнерській допомозі приватного бізнесу.

“Ми маємо надію, що ця робота матиме успіх. Насамперед, вона повинна дати як нашому молодшому, так і більш зрілому поколінню поштовх до вивчення того часу”, – наголосила Яна Іванілова – віцепрезидентка Міжнародного благодійного фонду “Солідарність”, який співфінансував виробництво картини.

В Україні стрічку вперше показали 17 червня 2022 року у Чернівцях у межах кінофестивалю “Миколайчук OPEN”. Картина отримала нагороду Best Feature Film (Найкращий ігровий фільм) на Košice International Film Festival у Словаччині у 2022 році, а також – нагороду у номінації “Найкращий художній фільм” на кінофестивалі I Will Tell у Флориді (США). 24 лютого 2023-го відбувся спеціальний показ фільму у Сеймі Литви з нагоди роковин від початку повномасштабного російського вторгнення.

Фільм «Будинок «Слово»» розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-их роках у Харкові. В 66-ох квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії.

«До цього моменту з командою ішли 10 років. Насправді тоді й не було надії, що зможемо довести справу до кінця. Жоден с продюсерів не хотів братися за тему Розстріляного Відродження. Це було не модно, не цікаво» – розповів  режисер Тарас Томенко.

Анжеліка Петровська, яка є представницею родини Петровських назвала прем’єру важливою подією для українського кіно. «Ми дуже хвилюємось. Ми впевненні, що цей фільм не може не торкнутися кожного. Він повинен сподобатись. Я дивилась його на одному подиху, навіть не могла відірватися від екрану і відчувала кожну хвилину. Цей фільм пролежав на полиці довгий час, очікував свого мецената, людину, яка почує і яка допоможе йому статися. Я душе пишаюся тим, що моя родина взяла в цьому участь. Найжахливіше для фільму такого рівня – це бути не закінченим. Він повинен показати все своєму глядачу, знайти свого глядача» .

Продюсери та режисер зібрали у стрічці насправді зірковий акторський склад.

Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Серед учасників заходу були і режисер фільму Тарас Томенко, сценаристка Любов Якимчук, оператор-постановник Михайло Любарський, актори В’ячеслав Довженко, Дмитро Олійник, Марина Кошкіна, Євген Ламах, Юлія Чепурко, Геннадій Попенко, музичний гурт “NAZVA”, який подарував глядачам виступ. Гостям презентації також запропонували долучитися до збору книжок для благодійних фондів “Книга на фронт” і “Хочу читати”, пожертвувавши фоліантом будь-якого українського автора.

uk