Засоби захисту — для всіх: МБФ «Солідарність» ініціював безкоштовну роздачу масок на вулицях Дніпра

Засоби захисту — для всіх: МБФ «Солідарність» ініціював безкоштовну роздачу масок на вулицях Дніпра
978 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 6 квітня в Україні — обов’язковий масочний режим. Але завищена вартість на засоби захисту та їхній дефіцит в аптеках призводять до того, що люди вимушені виготовляти маски самі. Або користуватися одноразовими засобами захисту багато разів.

Допомогти дніпрянам вирішили представники кількох громадських організацій та Міжнародного фонду Олександра Петровського «Солідарність». За їхньої ініціативи маски на час карантину у різних районах міста роздаватимуть безкоштовно. Першим став район проспекту Івана Мазепи.

Такій ініціативі радіє пенсіонерка Раїса Тимофеєва. Вона каже, відколи носити маски стало справою обов’язковою, на пенсію у 1700 гривень на щодень одноразових масок не накупишся. Тому жінка носить маску з марлі, власного виробництва. А через відсутність належних засобів захисту її син з інвалідністю змушений не виходити з дому. 

«Щоб зекономити пошила марлеві. Прийшла з вулиці, попрала, попрасувала — і знов одягаю. А як інакше? Одноразова коштує мінімум 25 гривень. Таких треба щонайменше дві на день. А моя пенсія — 1700», — розводить руками жінка.

Щоб допомогти пенсіонерам і малозахищеним верствам населення ходити по вулицям більш убезпеченими, Міжнародний фонд Олександра Петровського «Солідарність» ініціював роздачу перехожим безкоштовних масок.

«Більшість людей зараз просто не мають можливості купити маски в аптеці. Тому ми робимо такі акції, щоб люди спокійно змогли зайти до магазину за продуктами, зайти в аптеку за ліками. Бо на більшості аптек написано: вхід без масок заборонено. А люди якраз і йдуть за масками, яких нема в наявності», — пояснює віцепрезидентка Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Яна Іванілова.

Для акції щодня заготовляють більше сотні одноразових засобів захисту. Їх спеціально відшиває одне з дніпровських підприємств не завищуючи ціни, як більшість виробників. За ініціативи фонду до акції приєдналися представники ГО «Рух за суспільну справедливість» та «Вільна доля».

«З Яною Іваніловою, віцепрезиденткою фонду, ми вже відправляємо в зону АТО маски, по лікарнях. А з сьогоднішнього дня ми будемо робити це робити по вулицях. Сьогодні це став проспект Мазепи, завтра поїдемо в інші райони», — розповів голова ГО «Рух за суспільну справедливість» Геннадій Бутенко.

Наступну акцію планують провести на житловому масиві Західний, а також в інших районах Дніпра протягом усього карантинного періоду.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео