У Дніпропетровській обласній лікарні з допомогою благодійників відкрили онко-гематологічне відділення

У Дніпропетровській обласній лікарні з допомогою благодійників відкрили онко-гематологічне відділення
23285 ПЕРЕГЛЯДІВ

Досі у лікарні працювало лише гематологічне відділення, а онкохворих дітей для проходження лікування направляли до Києва. Міжнародний фонд Олександра Петровського «Солідарність» допомагав відділенню у підготовці спеціальних боксів для тяжкохворих малюків, ремонтував та оснащував технікою палати, передав медикаменти й витратні матеріали на суму понад 100 тисяч гривень.

Але, коли Президент фонду Олександр Петровський дізнався, що тут бажано розмістити ще й онкологічне відділення, було прийнято рішення підготувати спеціалізовані приміщення. Всього декілька місяців знадобилося, щоб провести ремонтні роботи вартістю понад 500 тисяч гривень. І от 14 лютого відбулось відкриття тепер вже онко-гематологічного відділення з перспективою перетворити його у відповідний центр.

Тепер місця для лікування онкохворих дітей відповідають усім складним медичним вимогам. Відділення має спеціальний шлюз, через який проходитимуть лікарі, далі — душова кімната та роздягальня. В окремій кімнаті готуватимуть хіміопрепарати та інші лікарські розчини. Палати проєктували за принципом «одна дитина плюс один дорослий», щоб мінімізувати контакти з іншими людьми. Це робиться, аби максимально забезпечити стерильність під час лікування дітей. Справа в тому, що під час проведення важкої хіміотерапії дитина має бути ізольована від навколишнього середовища. Оскільки імунітет у малого пацієнта після цієї процедури дуже низький.

А чи не найголовніше – це відділення тепер зможе готуватися до впровадження найновішої технології лікування, а саме — аутотрансплантації кісткового мозку. Зараз таке лікування проводять лише У Києві. Після відкриття відділення оглянули Президент Міжнародного фонду «Солідарність» Олександр Петровський разом з начальницею служби інтенсивної терапії та онкогематології обласної лікарні Наталею Дементьєвою. Вони обговорили програму подальшої допомоги з боку фонду.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео