Театр ім. Т. Шевченка відзначив свій 100 - річний ювілей і відкриття 101-го театрального сезону.

Театр ім. Т. Шевченка відзначив свій 100 - річний ювілей і відкриття 101-го театрального сезону.
195310 ПЕРЕГЛЯДІВ

Другий театральний фестиваль «Феєрія Дніпра» відкрився в театрі ім. Шевченко спектаклем «Нація». Це прем'єра дніпровського театру, поставлена за новелами української письменниці Марії Матіос. Відкриття фестивалю співпало зі святкуванням 100-річчя заснування театру ім. Т. Г. Шевченка - першого державного драматичного театру України. В рамках свята на площі перед театром увесь день, з ранку, проходив театралізований концерт з привітаннями від представників облдержадміністрації, облради, міського керівництва, духовенства, театрів, професійних співаків, самодіяльних колективів, підприємств, організацій. 

Для гостей свята організували ярмарок українських сувенірів і виставку ретромашин, провели майстер-класи. Всі бажаючі могли взяти участь у безпрограшній лотереї та аукціонах. Глядачів розважали ростові ляльки і живі скульптури. Свято завершилося файєршоу.

Після святкових заходів театр представив глядачам прем'єру патріотичного спектаклю «Нація» за романом Марії Матіос (режисер Сергій Кузик). Ця прем'єра, присвячена ювілею театру ім. Шевченко, стала також і офіційним відкриттям фестивалю «Феєрія Дніпра». У виставі взяв участь весь колектив театру. У переповненому залі було багато і почесних гостей. Серед них громадський діяч, президент Міжнароднго благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Прігунов, Керуючий Дніпровською єпархією УПЦ КП Владика Симеон та багато інших поважних гостей.

У виставі «Нація» використані колоритні національні вбрання, показані традиції українського народу і розкрита щира і сильна душа української нації. Дія спектаклю відбувається в 1950-х роках, коли на Західній Україні панувало свавілля радянської влади. Показано, як волелюбні українці боролися за свій край і свої сім'ї, рятуючи націю. Тут ми побачили зламані долі героїв, страх, смерть ... і любов. Спектакль поставлений настільки емоційно, що багато глядачів не могли стримати сльози

- В ювілей нашого театру ми всім нашим творчим колективом вирішили поставити «Націю», - каже директор театру ім. Т. Г. Шевченка Оксана Петровська, яка виконала в новій постановці роль вдови. - Цей спектакль перегукується з нашим часом. У ньому показано, як на нашу землю налітають агресори, які хочуть збити Україну з ніг. Але, як би там не було, наша нація була, є і буде. Українці завжди будуть боротися за свою землю так, як в «Нації». Ми показали, що українці не здаються, і на коліна нас поставити ніхто не може. -

- Прем'єра докладна, зворушліва, емоційно важка. Але треба намагатися, щоб цю виставу подивилися як найбільше студентської молоді, щоб пізнати історичні факти через емоції, - зазначив після прем'єрного показу голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов.

Голова облради також вручив директору театру ім. Шевченко Оксані Петровській нагороду за розвиток духовності.

Нагадаємо, що фестиваль «Феєрія Дніпра» проходить в театрі ім. Шевченко з 29 вересня до 7 жовтня. В його рамках презентують 10 кращих вистав театрів з усієї країни.

Фестиваль вперше був заснований головою обласної ради в минулому році. На цей раз на «Феєрії Дніпра» будуть представлені спектаклі сучасних європейських драматургів: Лукаса Берфуса і Костянтина Кеяну. Для дітей окремо підготовлена прем'єрна казка-мюзикл «Хто здолає Дракона». Не обійдеться і без майстер-класів з акторської майстерності. Їх проведуть Богдан Бенюк (акторська напрямок) і Станіслав Мойсеєв (режисура).

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео