Владика Симеон від імені духовенства Дніпровської Єпархії УПЦ КП, привітав на День рятівника з професійним святом представників ДСНС у Дніпропетровській області. (Відео)

Владика Симеон від імені духовенства Дніпровської Єпархії УПЦ КП, привітав на День рятівника з професійним святом представників ДСНС у Дніпропетровській області. (Відео)
250936 ПЕРЕГЛЯДІВ

12 вересня, у Дніпрі урочисто відзначили День рятівника. Під час святкувань кращим працівникам присвоїли спеціальні звання, а також вручили нагороди від влади міста та області. Провели захід на теріторії 19 державної пожежно-рятувальної частини. За цією адресою розміщується міське управління ГСЧС України в Дніпропетровській області, 8 державний пожежно-рятувальний загін і навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області. До привітання рятівників долучилися представники влади та силових структур Дніпра та області. Були запрошені поряд з діючими пожежними і ветерани служби та пенсіонери.

Делегацію Дніпровської Єпархії УПЦ КП очолив Єпископ Дніпровський та Криворізький Симеон. Представники духовенства звершили молебень біля каплмці «Неопалима Купина», яка є покровителькою пожежників і рятувальників і надає допомогу всім, хто потрапив у біду. Побажали здоров’ята божого благословення, освятили технику та особистий склад підрозділу. 

Хоч професійне свято рятувальники і відзначають 17 вересня, але дніпровські рятувальники проводять ряд заходів, приурочених до цього дня. У свята прийнято дарувати подарунки і відзначати працівників, які особливо відзначилися. Так, близько 30 пожежних нагороджені медалями, орденами і грамотами, а також черговими званнями. Також нарешті відкрили пам'ятник легендарному автомобілю, який був одним з перших в Дніпрі і служив на благо міста. Подібна спецтехніка досі використовується в деяких підрозділах управленія. 

В час урочистостей на території 8-го державного пожежно-рятувального загону також влаштували ярмарок української кухні. 5 оперативних, аварійно-рятувальний загін, і головне управління змагалися в кулінарній майстерності. Все рятувальники - офіцери, дотримуються козацьких традицій. Тому не дивно, що на столах були представлені традиційні страви української кухні. Оцінювало страви журі з керівництва головного управління за наступними критеріями: естетичне оформлення робочої зони, рівень забезпечення пожежної безпеки та відповідність санітарно-гігієнічним нормам, проведення презентації, якість приготованого блюда. Готували прямо на уліце.За перемогу в кулінарному конкурсі переможці отримали цінні призи. За перше місце - сертифікат на три нові пожежні машини, друге місце - грошова винагорода і вогнегасники.

Начальник ГУ ДСНС області Андрій Кульбач зазначив, що День рятівника – це професійне свято, яке в Україні відзначається щорічно 17 вересня, починаючи з 2008 року. Цього дня святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, а також громадяни, які внесли свій внесок у ліквідацію надзвичайних ситуацій або захисту інших людей.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео