ВЕЛИКА ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМ’ЄРА У ПЕРШОМУ ДЕРЖАВНОМУ ДНІПРОВСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНОМУ ТЕАТРІ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА ПРОЙШЛА ПРИ ПОВНОМУ АНШЛАЗІ.

ВЕЛИКА ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕМ’ЄРА У ПЕРШОМУ ДЕРЖАВНОМУ ДНІПРОВСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНОМУ ТЕАТРІ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА ПРОЙШЛА ПРИ ПОВНОМУ АНШЛАЗІ.
139812 ПЕРЕГЛЯДІВ

ОДИН ДЕНЬ із 1000 НОЧЕЙ («Стара нова історія») - саме так називається нова постановка Першого Державного Дніпровського академічного музично-драматичного театра ім.Т. Шевченка за мотивами творів Л.Соловйова про Ходжу Насреддіна. Меценатом цієї прем’єри виступила Анжеліка Валеріївна Петровська, яка зробила все можливе для організації вистави на найвищому рівні.

Останній час керівництво театру і художній колектив радують дніпровського та українського глядача новими та якісними роботами. В цей раз прем’єра Музичної комедії у 2-х діях у постановці режисера Володимира Назарова за твором Анатолія Крима, зібрала повну залу театру. Серед гостей, які завітали на нову виставу, було багато відомих особистостей. 

Подивитись прем’єру прийшли меценат та президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський разом зі своєю родиною та друзями, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко, меценати Вячеслав Капустін та Еміль Арутюнян, а також представники духовенства і Вірменської, Єврейської та Грузинської діаспор та різних національностей – голова «Громадське об'єднання азербайджанців Дніпропетровщини» Фіруз Ібрагімов, настоятель Вірменської Апостольської Православної Церкви св. Григора Лусаворіча, протоієрей Тер Амазасп, представник Дніпровської Єпархії УПЦ КП, протоієрей Віталій Лопушанський, президент ГО «Грузинська душа» Георгій Адамадзе та багато інших.

На масштабну, яскраву виставу,яка пройшла за участі Симфонічного оркестру театру під керівництвом головного диригента Юрія Бєдніка і балету театру під керівництвом Олексія Коваленка, завітало багато дніпрян та гостей міста і ледь-ледь вистачило місця усім бажаючим подивитись на професійну роботу режисера і його помічників та акторів. А серед акторів були і досвідчені і зовсім юні. Гарним і яскравим дебютом в цей вечір на сцені театру відзначилась Олександра Петровська, яка зіграла роль Гюльджан у дитинстві. 

А головні ролі виконали - ХОДЖА НАСРЕДДІН – Ярослав Безкоровайний, ГЮЛЬДЖАН, його наречена – Тетяна Лоза, ЕМІР БУХАРСЬКИЙ – народний артист України Григорій Маслюк і Ігор Томілов.

Також глядачі побачили виступ великої кількості відомих виконавців. Це народні артисти України Михайло Чернявський, Григорій Маслюк, Віктор Гунькін, Василь Крачковський, заслужені артисти України Володимир Бережницький, Валерій Мойсеєнко, Вілен Головко, Володимир Бережницький, Наталя Тафі і безумовно директор та художній керівник Першого Державного Дніпровського академічного музично-драматичного театра ім.Т. Шевченка – заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська.

Дві години для глядачів промайнули непомітно. Вистава виглядає на одному диханні. Ходжа Насреддін – персонаж фольклору низки народів Середземномор'я, Близького Сходу, жартівник і дотепник , герой тисяч анекдотів переважно на злобу дня — про бідних і багатих, про чиновників і духовенство та викривальних, що висміюють людські вади — про жадібних і щедрих, неправдивих і чесних, дурних і мудрих. 

Часто в образі Насреддіна переплітаються риси хитруна і дурника, мудреця і жартівника. У цій гумористичній музичній виставі в полон до еміра (не без допомоги бридкого лихваря Джафара) потрапляє Гюльджан, вродлива дочка гончара Ніяза, в яку ще з дитинства закоханий Ходжа. Звичайно, винахідливий Насреддін разом із спільником, звіздарем Гусейном Гуслія вирушають на допомогу дівчині. Вдаючись до хитрощів та перевдягання їм вдається потрапити до палацу повелителя Бухари.
У виставі оригінальним чином переплетені культура, політика, соціум і просто життя людей, життя, яке могло б бути в будь-якій країні, у будь-якого народу.

Яскравий виступ колективу зайвий раз підкреслює прогрес творчого шляху театру Шевченка, який все більше і більше захоплює серця своїх шанувальників. Овації та вигуки «браво» наприкінці вечора зайвий раз підкреслили – Перший Державний Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім.Т. Шевченка стрімко набирає обертів у національному культурному житті України.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео