buttons

В Дніпрі перемогою українського спортсмена завершився Чемпіонат Світу з воднолижного спорту.

11.09.2021

Завершився один з найпрестижнішіх стартів з воднолижного спорту цього сезону, З 13 по 16 липня в Дніпрі на базі дніпровського воднолижного клубу Сентоза пройшов Чемпіонат світу з воднолижного спорту за катером серед юніорів (до 21 року).Серед тріумфаторів і дніпровські спортсмени.

Чемпіонат світу з воднолижного спорту за катером серед юніорів (до 21 року) зібрав 89 спортсменів з 22 країн з усього світу: від Австралії до Перу. До складу збірної України увійшли 4 спортсмени з Дніпра: лідер команди Данило Фільченко, а також Апекс Самойлов, Софія Максименкова і Станіслава Просвєтова.які незважаюсі на свій юний вік старалися у компанії майже дорослих спортсменів.

Протягом чемпіонату свою майстерність спортсмени воднолижники продемонструють в трьох дисциплінах — слаломі, фігурному катанні на водних лижах і стрибках з трампліну, які є найбільш видовищним видом змагань. Український воднолижник Данило Фільченко став переможцем молодіжного чемпіонату світу в фігурному катанні. У фіналі він показав блискучий результат 10050 очок, ставши єдиним спортсменом, який у вирішальних змаганнях подолав «гросмейстерську» позначку в 10000 очок. Срібну медаль завоював канадець Доріан Левеллин, бронзову — італієць Джанмарко Пайн.

Ще один українець Олександр Самойлов показав у фіналі 11-й результат.У фігурному катанні у дівчат перемогла Анна Гей з США.Наша Станіслава Просвєтова тут на сьомому місці.У слаломі серед хлопців переміг ще один представник США Гарсіа Тейлор.У Дівчат золоту медаль завоювала Ейлі Ніколсон – теж збірна США.У стрибках з трампліна Данило Фільченко показав непоганий результат, стрибнувши на 57.7 метри.У підсумку 6 місце. А переміг Джек Крітчлі з Великобританіі.Його результат у фіналі 67м 40 см.

У дівчат найдальніший стрибок у канадки Аллард Домінік Грондін – 47м20 см. Гарний результат і у дніпрянки Софії Максименкової-44 м 10 см і п яте місце.У підсумку в багатоборстві, за результатами трьох дисциплін перемогу здобув український воднолижник, дніпрянин Данило Фільченко. Відтепер він дворазовий чемпіон світу. Приїхав на свято воднолижного спорту і рекордсмен світу з фігурного катання, легенда світового воднолижного спорту білорус Олексій Жернасек, який допомогає готувати спортсменів збірній Перу.Він вражений рівнем проведення змагань і радіє успіхам дніпровських спортсменів.
Чемпіонат світу завершився, але дніпровським спортсменам відпочивати ніколи.Попереду нові старти.Найближчий з них –чемпіонат Європи.