У Дніпрі провели акцію «Свободу – полоненим, а представники Дніпровської Єпархії УПЦ КП очолили об’єдану молитву.

У Дніпрі провели акцію «Свободу – полоненим, а представники Дніпровської Єпархії УПЦ КП очолили об’єдану молитву.
250435 ПЕРЕГЛЯДІВ

Організаторами заходу виступила низка громадських організацій – «Українська асоціація полонених», «Берегиня», «Правозахисна група «Січ». 10 липня у центрі Дніпра біля Медіа-центру та парку ракет, родичі українських полонених та зниклих безвісти на Донбасі, колишні полонені, правозахисники та активісти провели акцію на підтримку бранців «Свободу – полоненим!» У руках тримали плакати з написами «Свободу українським полоненим!», портрети взятих у полон і досі не визволених, а також зниклих безвісти бійців та цивільних. Усі разом скандували: “Слава Україні – героям слава!”, “Свободу полоненим!”, “Свободу Олегу Сенцову!” і спільно виконали Гімн України.

Священики різних конфесій відслужили молебень за швидке звільнення українських громадян з полону. Очолили молитву представники Дніпровської Єпархії УПЦ КП. Їх делегацію на чолі з секретарем Єпархії протоієреєм Віталієм Лопушанським представляли також настоятель храму на честь Святого Апостола Андрія Первозваного протоієрей Михаїл Стіньо і військовий священник Дмитро Поворотний. Представники релігійних громад – УПЦ КП, УГКЦ, римо-католицької церкви, Вірменської апостольської церкви та мусульманської громади міста – поіменно назвали всіх українських полонених, чиї прізвища відомі і висловили слова підтримки родинам полонених та зниклих безвісті. 

Учасники акції зібрали підписи під зверненням до української влади з вимогами імплементації міжнародного гуманітарного права в питаннях, пов’язаних зі звільненням українських військовослужбовців та цивільних громадян України, забезпечення допуску міжнародних гуманітарних місій у місця незаконного утримання громадян України, створення комісії з питань Мінських угод щодо обміну полоненими, ухвалення парламентом законопроекту про реабілітацію колишніх полонених тощо.

Як зазначили учасники заходу, тільки за офіційними даними, досі в заручниках бойовиків на окупованих територіях залишаються 113 людей, 500 військових та цивільних вважаються зниклими безвісти. Окрім того, Кремль тримає за ґратами понад 70 політв’язнів – громадян України.

В рамках акції відбувся показ документального фільму "Полонений", знятий на основі реальної історії колишнього полоненого Михаїла Нігматуліна. Як відзначили організатори заходу подібні мітинги відбудуться в Одесі, Львові, Харкові, Кропивницькому, Сумах, Чернігові та Києві.
Прес-центр Дніпровської Єпархії УПЦ КП.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео