У Дніпрі презентували другу частину Мистецького Медіа - Проекту «Говоримо Українською» 2019. (Відео)

У Дніпрі презентували другу частину Мистецького Медіа - Проекту «Говоримо Українською» 2019. (Відео)
196137 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Вже другий рік поспіль проект традиційно представив Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського "Солідарність" і він присвячений Дню рідної мови. В цей раз в ньому взяли участь представники міста Дніпро різних національностей, які прочитали вірши українською мовою. 
Саме до Міжнародного Дня рідної мови, який відзначається 21 лютого, в культурно-духовному центрі Дніпровської Єпархії Православної Церкви України «Українське Подвір'я», пройшла презентація медіа-проекту "Говоримо українською". Друга частина цієї мистецької акції була присвячена людям, які приїхали з різних країн до Дніпра і намагаються вивчити українську мову. Цьогоріч проект присвятили пам’яті Героям Небесної Сотні.

Долучились до зйомок і відомі українці-дніпряни. Це заслужена артистка України, директорка Дніпровського Національного Українського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченко Оксана Іванівна Петровська, яка вразила присутніх неймовірно глибоким прочитанням Шевченківського вірша "Утоплена". А також і інші - директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» - Ігор Щупак, імам мусульманського центру м. Дніпро Едгар Девлікамов, представник римо-католицької парафії брат Марек Лісовські, фотограф та доброволець батальйону “Дніпро-1” Тагі Джафаров, анголець Альберто Сільва, артист театру Т. Шевченка Ігор Томілов, викладач студії грузинських танців Аліса Барамідзе, вихователька вірменського культурного центра «Вардуї» Сатенік Аветісян, актор інклюзивного театру «Незабудки» Ігор Зябров та студент Дніпровської семінарії Православної Церкви України Данило Олійник. У ролику знялись представники України, грузинської, вірменської, польської, єврейської, азербайджанської, африканської, татарської та російської громад.

Найбільший захват глядачів викликали вірші у виконанні директора Національного театру імені Шевченка заслуженої артистки України Оксани Петровської. Викликали бурхливі оплески і старання актора інклюзивного театру Ігора Зяброва та незабутній колорит виконання ангольця Альберто Сільви. Завітали на презентацію і Секретар ДніпровськоЇ Єпархії Православної Церкви України протоієрей Віталій Лопушанський, який виступив з вітальним словом, та ректор Дніпровської Духовної семінарії протоієрей Сергій Нарольський зі студентами. Після презентації було багато виступів та обговорень. Вірши читали українською мовою люди різних національностей.

Безумовно не для всіх українська мова стала рідною, але люди, які живуть в Україні або приїжджають до нас з різних країн, знають українську мову, поважають і вчать її.
"Говоримо українською" - це проект, який об'єднує різних людей, зв'язаних чимось спільним, а точніше мовою і любов'ю до своєї культури. Людей, яких об’єднує український Дніпро.

 

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео