У Дніпрі пройiшла конференція «День рідної мови. Вихід з СРСР - право на рідну мову»

У Дніпрі пройiшла  конференція «День рідної мови. Вихід з СРСР - право на рідну мову»
222287 ПЕРЕГЛЯДІВ

20 квітня 2018 року в Дніпрі грузинська організація «Картулі – Сулі - Грузинська душа» при підтримці Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», провели конференцію «День рідної мови. Вихід з СРСР - право на рідну мову», яка була присвячена Дню рідної мови в Грузії. Головним гостем на заході став письменник, сценарист, драматург і дуже шанована людина в Грузії - Дато Турашвілі.Він спеціально приїхав на цей захід,щоб довести для громад Грузіїї та України важливість права на рідну мову. 

На конференцію завітали багато представників громади Дніпра,грузинської діаспори, представники Дніпровської Єпархіїї Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі з протоієреєм Віталієм Лопушанським, діячі культури та мистецтва та багато їнших дніпрян. На конференції Дато Турашвілі провів час в суспільстві оригінальних і неповторних людей та поспілкувався з громадсткістю.Також Дато Турашвілі представив свою книгу, яка носить назву«Покоління Джинс. Втеча з СРСР», в якій правдиво розповідається про події 1983 року, коли 7 молодих людей вирішили покинути« неосяжну країну свою рідну ... з південних гір до Північного морів, де завжди має право і так вільно дихає людина».

«Мета і ідея заходів завжди одна - прославляти свою любов до рідної мови, яка в Грузії є, була і завжди буде. А ось теми бувають різними. В цьому році ми відчули дуже сильне, нестримне бажання зібрати всіх і разом подискутувати на тему, яка буде спільною і для Грузії, і для України. Вихід з СРСР - право на рідну мову. Ми хочемо згадати події в СРСР, для багатьох з нас вони стали поворотними, знаковими. Це не буде дорогою назад в минуле, ця зустріч стане спробою і вчинком, який прискорить наше рух вперед », - розповіла режисер заходу Тетяна Барамідзе.

«Для Грузії, теми батьківщини, мови і віри - це основні коріння, які її підтримують. У 1978 році спроба Радянськими владою внести зміни до конституції радянської республіки, позбавивши грузинський статусу державної, привела до численних демонстрацій в Тбілісі. Люди були проти, і в перші в комуністичному режимі їм пішли назустріч. Подібні свята, присвячені Дню мови в Грузії, ми проводимо не перший рік. Сьогодні, як ніколи, тема актуальна, як для Грузії, так і для України. Тому на заході ми хотіли поділитися з гостями частинкою нашого тепла і обговорити всі наболілі теми наших країн », - говорить віце-президент« Картулі Сулі - Грузинська Душа » Лалі Герзмава.

А президент ГО «Картулі Сулі - Грузинська Душа» Георгій Адамадзе трохи розповів і про саму організацію «Картулі Сулі - Грузинська Душа».
«Наша Організація була створена в 2015 році. Її мета - вчити грузинів, які проживають в Дніпрі, що таке батьківщина і рідна мова. У Дніпрі біля нас вже є недільна школа, де навчаються наші діти. Зараз ми хочемо, що б у нас була і церква.

Українці дуже близькі нам по духу. Ми живемо в цій країні, любимо її і дуже раді, що в нашому прагненні поширювати грузинську культуру на території України ми бачимо людей всіх національностей і віку », - сказав Георгій Адамадзе
Громадська організація «Картулі Сулі - Грузинська Душа» з великим задоволенням і вдячністю говорить спасибі всім, хто був причетний до організації та проведення довгоочікуваної події, зустрічі громадського діяча, письменника, сценариста, драматурга Дато Турашвілі.

«Картулі Сулі - Грузинська душа» дякує за теплі, дружні стосунки і багаторічну підтримку Міжнародному Благодійному Фонду «Солідарність» і особисто його президенту Олександру Володимировичу Петровському і віце-президенту Іваніловій Яні Юріївні.

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео