У Стразбурзі триває 12та сесія експертного комітету з питань ромів та кочівників

У Стразбурзі триває 12та сесія експертного комітету з питань ромів та кочівників
244473 ПЕРЕГЛЯДІВ

     У місті Страсбург (Французька республіка) розпочала свою роботу чергова 12-та сесія Спеціального експертного комітету Ради Європи з питань ромів та кочівників (CAHROM). Урочисте відкриття та представлення щойно обраного Спеціального Представника Генерального Секретаря Ради Європи з питань ромів Валеріу Ніколає, який став першим ромом, що обійняв цю важливу посаду, відбулося 15 листопада у Палаці Європи.
     Офіційним представником України у цьому авторитетному робочому органі Ради Європи виступає директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.
     Під час засіданні Комітету 15 листопада, серед іншого, відбулося обговорення питань, які безпосередньо стосуються України. Зокрема, члени Комітету, які репрезентують 46 країн-учасників такого формату взаємодії, а також представники 6 країн, які беруть участь у роботі Комітету в якості спостерігачів, заслухали детальне повідомлення урядового представника України, який розповів про останні практичні кроки виконавчої влади України, що стосуються удосконалення та реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, а також про запропоновані українською стороною строки та інші організаційні деталі візиту до нашої держави спеціальної експертної Місії Комітету, який має відбутися у першій половині 2017-го року.

     Представляючи найвагоміші здобутки України у сфері забезпечення прав ромів, Андрій Юраш найпершим чином відзначив проведення 7 листопада цього року першого засідання Міжвідомчої робочої групи з питань імплементації згаданої вище Стратегії, що стало найпереконливішим і найбільшим досягненням нашої держави за весь період її незалежного існування на шляху втілення задекларованих Стратегією цілей і планів, чого представники ромської спільноти домагалися від 1994-го року. Окрім безпосереднього проведення засідання Робочої групи, якою керує віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, а заступником є перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, в її рамках було вироблено конкретні механізми стосовно того, як задекларовані безальтернативні цілі щодо сприяння розвиткові ромської спільноти мають бути імплементовані у практичному вимірі. З цією метою було запропоновано у рамках приготування до засідання Міжвідомчої Робочої групи кілька конкретних ідей та відповідних механізмів, які мають набути свого практичного втілення у найближчий час.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео