Розпочалася перша конференція для міських голів малих міст

Розпочалася перша конференція для міських голів малих міст
27547 ПЕРЕГЛЯДІВ

     У місті Вінниця проходить перша всеукраїнська науково – практична конференція для міських голів малих міст України: «Місто як діалог. Чотирьох мірне моделювання розвитку: суспільство, свідомість, самореалізація,субсидіарність».
     Фахівці з Німеччини, Литви, Польщі, Грузії та Болгарії приїхали до Вінниці, щоб розповісти, користуючись власним прикладом, головам малих міст України як потрібно розробляти стратегію розвитку міст та місцевих громад. Учасниками першої всеукраїнської науково-практичної конференції стали понад півсотні керівників малих міст України.
     «Ця конференція є першою, але дуже знаковою. Адже чи не вперше проводиться конференція, яка розрахована на голів малих міст, тобто є спеціальна цільова аудиторії, від якого залежить, як міста будуть розвиватися», - зазначила під час свого виступу заступник Міністра культури Тамара Мазур.
     «Я дуже рада, що на конференції зібралось так багато учасників для того, щоб дізнатися як саме мають розвиватися малі міста, як має розвиватися культурна індустрія, як культура може співпрацювати з економікою і що вона може принести економіці. Це добре, що сьогодні всі починають розуміти, що малі міста це основа розвитку держави. Саме від малих міст залежить формування свідомості українців, адже саме малі міста закладають майбутнє держави».
     Голова Інституту культурної політики (м.Вінниця) Ірина Френкель привітала усіх учасників форуму з початком конференції і запросила до активної дискусії під час презентації проектів.
     «Сьогодні до нас приїхали цікаві експерти, які не є теоретиками, а є практиками, які не зважаючи на свої наукові звання, мають вдалі практичні результати. І це не лише приклади Німеччини, а й експерти з Грузії, Литви та Болгарії. Я вдячна за можливість зібрати всіх тут нашим організаторам та культурним інституціям. А саме партнерам - Міністерству культури України, Вінницькій обласній державній адміністрації,Вінницькій міській раді, організаційній підтримці - Асоціації міст України, Вінницькій РВ Асоціації міст України,ДП "АртУкраїна", Міністерству закордонних справ Німеччини, Гете інституту в Україні, Польському інституту в Києві , Посольству республіки Литва в Україні, Жмеринській міській раді», - сказала вона.
     Основною метою проведення цього наукового форуму є обговорення та практичне опрацювання найкращих європейських практик з культурної трансформації маленьких міст, де проживає більша частина населення України, а саме: розвиток їх інфраструктури, налагодження міжнародних зв'язків, підвищення рівня культури та свідомості громади міста.
     Під час першого дня роботи конференції було презентовано реальні результати пілотного культурного проекту «Plan Z», який почали реалізувати у Жмеринці. Перед учасниками конференції виступили з доповідями Тамара Мазур – заступник Міністра культури України, Беата Кьолер – директор Гете Інституту, Патрик Фьоль – директор Інституту культурного менеджменту (Німеччина).
     Під час другого дня конференції відбудуться презентації практики таких країн як Польща та Литва, а також низка практичних семінарів та дискусій.


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео