У Будапешті тривають тижні українського кіно

У Будапешті тривають тижні українського кіно
27507 ПЕРЕГЛЯДІВ

     З 6 по 11 листопада Державне агентство України з питань кіно, Фонд Ігоря Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Посольства України в Угорщині презентують міжнародний мистецький проект «Дні українського кіно в Будапешті», присвячений 25-ій річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Угорщиною.

     Урочиста церемонія відкриття «Днів українського кіно в Будапешті» відбулася 6 листопада у центральному кінотеатрі міста «Uránia National Film Theatre».
     «Дні українського кіно» в Будапешті представили Ігор Янковський, засновник Благодійного Фонду та Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього», голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, посол України в Угорщині Любов Непоп, а також Тарас Ткаченко – режисер фільму-відкриття «Гніздо горлиці». З вітальним листом до гостей та організаторів заходу звернувся Міністр культури України Євген Нищук.

Не дивлячись на те, що організатори обрали найбільший кінотеатр столиці Угорщини - «Uránia National Film Theatre» - у залі був аншлаг. На прем'єру найкращого українського фільму за версією Одеського кінофестивалю прийшло подивитись більше 500 глядачів, тому організаторам довелось навіть ставити додаткові стільці у проходах.
     Попри важку тему, яка піднімалась у фільмі, жоден глядач не вийшов з зали, а на традиційну сесію запитань та відповідей режисеру та голові Держкіно залишилось декілька сотень вдячних слухачів.

     «Сьогоднішня подія ще раз довела, що в Україні є чим пишатись. Я дуже радий, що на український фільм прийшло стільки угорської публіки. Це і є наша мета – зробити так, щоб про Україну дізнавались не тільки з політичних новин про війну, боротьбі з корупцією тощо, а й через культуру, мистецтво, досягнення наших талановитих людей. Тому ми і надалі будемо знайомити світ з нашою країною шляхом культурної дипломатії», - відмітив засновник благодійного Фонду та ГО «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський.

     Серед кінострічок, котрі організатори проекту протягом тижня будуть показувати угорській публіці – українські фільми, створені за останній рік: «Гніздо горлиці» (реж. Тарас Ткаченко); «Тепер я буду любити тебе» (реж. Роман Ширман); «Моя бабуся Фані Каплан» (реж. Олена Дем'яненко); «Українські Шерифи» (реж. Роман Бондарчук), документальна стрічка, яка висувалася від України на нагороду «Оскар» Американської академії кіномистецтва, а також відреставрований кіно- шедевр Юрія Іллєнко «Білий птах з чорною ознакою». Усі картини в Угорщині будуть представляти їхні режисери, котрі прибули у Будапешт завдяки підтримці Ігоря Янковського.

     «Зараз українське кіно на під'йомі. І це відбувається в тому числі й завдяки тому, що попри важкі економічні умови та війну на Сході нашої країни, держава знаходить кошти для підтримки вітчизняного кінематографу. Більш того, в наступному році ми плануємо розширити фінансування вітчизняного кінематографу, а це значить, що нас чекає багато нових цікавих українських фільмів»,- підкреслив голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео