Відбудеться концерт пам'яті українського скрипаля Богдана Которовича

Відбудеться концерт пам'яті українського скрипаля Богдана Которовича
54716 ПЕРЕГЛЯДІВ

     Сьогодні в Українському кризовому медіа центр відбулася прес-конференція присвячена виходу в світ збірки біографічних нарисів «Божий Дар» про видатного українського скрипаля Богодара Которовича та концерту-присвяти «Вервиці до містичної троянди» його пам'яті, який відбудеться у Колонному залі Національної філармонії України 30 жовтня 2016 року (неділя) о 19.00.
     У прес-конференції взяли участь: солістка Національного Камерного ансамблю «Київські солісти», скрипалька Мирослава Которович; український скрипаль, композитор, культуролог Кирило Стеценко; автор біографічного нарису «Божий Дар», кандидат мистецтвознавства Тетяна Ляхіна.

     Донька видатного українського скрипаля, сама відома та талановита скрипалька, солістка Національного Камерного ансамблю «Київські солісти» Мирослава Которовичрозповіла про підготовку та програму проведення пам'ятного концерту «Вервиці до містичної троянди».
«Щорічно, на день народження мого батька, я влаштовую концерти пам'яті. Цього року, ми вирішили заграти цикл сонат-містерій присвячених Божій Матері і присвятити їх світлій пам'яті Богодара Которовича. На той момент ми змогли зіграти лише п'ять сонат, адже через літній період всі роз'їхались. Проте сонати так гарно прозвучали, що було вирішено заграти їх в більш масштабному проекті, який відбудеться 30 жовтня у Національній філармонії України. До цієї події ми підготували і видання біографічних нарисів», - розказала Мирослава Которович.

     «Богодар Которович – людина відома в усій Україні, це знакова особистість і в музичному мистецтві, і взагалі. Проте, переважно, його знають лише як унікального скрипаля, заради якого відома скрипка Паганіні на декілька днів покинула Генуезький музей. Знають як керівника та засновника ансамблю «Київські солісти», як посла української культури за кордоном, як фундамент української скрипкової школи. Це всім відомо, але ми звернулися до того періоду життя пана Которовича, де саме зароджувався його «Божий дар».
     Ця біографія потребувала особливої форми написання, нехрестоматійний вид був потрібен. Тому збірка написана у теплому, особистого стилі. Адже завданням було не лише розкрити маловідомі факти з життя музиканта, а й висвітлити невідомий період життя, де описується його творчий розквіт», - поділилася своїм враженням від роботи над збіркою біографічних нарисів про Богодара Которовича «Божий Дар», кандидат мистецтвознавства Тетяна Ляхіна.

     Учень Богодара Антоновича український скрипаль та композитор Кирило Стеценковідзначив особливість програми концерту-присвяти: «Ми є свідками народження надзвичайно цікавого та багатовимірного проекту.16 сонат глибокого барокового часу будуть виконуватися 14 українськими скрипалями різних генерацій. Композитор Г.І.Ф.Бібер в Україні не досить відомий. Як окремий випадок - хтось може заграти одну з його сонат, але такого, щоб був заграний весь цикл «Містичні сонати розарію» ще не було, адже це досить важко».

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео