Нові громади потребують змін у системі освіти

Нові громади потребують змін у системі освіти
244521 ПЕРЕГЛЯДІВ

     В рамках проведення низки заходів, присвячених впровадженню реформи децентралізації в освіті, відбулася стратегічна сесія «Єдиний освітньо-культурний простір в об'єднаних громадах. Нові підходи та практики через діалог», організатором якої виступив Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Метою проведення заходу сттала презентація учасникам комплексного підходу щодо планування та розвитку громад в сферах освіти, культури та спорту.

     Учасниками стратегічної сесії стали представники об'єднаних територіальних громад з усіх регіонів України, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експерти у сфері освіти, культури та децентралізації влади.

     Доповідачі висвітлювали різні аспекти здійснення децентралізації і наголошували на необхідності інтеграції різних форм соціально-культурного життя в громаді для формування локальних освітньо-культурно-спортивних просторів та спроможність громад утримувати об'єкти відповідної інфраструктури. Учасники стратегічної сесії під час практичних опрацювань в робочих групах виклали своє бачення створення таких просторів.

     В рамках заходу також були представлені презентації моделей ОТГ 8 об'єднаних територіальних громад , які вбачають майбутнє існуючих закладів культури в форматі модернізації їх функцій та орієнтування їх на відкриття нових можливостей та нових культурних послуг.
     Більшість учасників зібрання висловили точку зору, що створення локальних освітньо-культурно-спортивних просторів у громадах має базуватися не на закритті окремих закладів, а на співіснуванні різних систем та спільному використанні їх ресурсів різних задля успішного розвитку окремих громад і, як наслідок, українського суспільства загалом.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео