Закон про освіту

Закон про освіту
27617 ПЕРЕГЛЯДІВ

     4 листопада представники Мінкультури та закладів мистецької освіти взяли участь у засіданні робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про освіту» до другого читання.
     В першому читанні законопроект був схвалений Верховною Радою України 6 жовтня цього року і для завершення роботи над цим украй важливим для України документом Комітет з питань науки і освіти утворив робочу групу, до якої увійшли понад вісімдесят осіб, які представляють різні групи стейкхолдерів.
     Як повідомлялося раніше, для системи освіти сфери культури цей закон є революційним, оскільки вперше в законодавстві буде представлено цілісну багаторівневу систему мистецької освіти з усіма її ланками, а також міститимуться новації в підготовці науково-педагогічних працівників для мистецьких вишів, зокрема, запровадження здобуття ступеня доктора мистецтва та віднесення асистентури-стажування до програм вищої освіти.
     Від часу підготовки законопроекту до першого читання робочою групою Комітету з питань науки і освіти в листопад 2015 - березні 2016 років Мінкультури провело обговорення його норм із заінтересованими особами під час тематичних семінарів для директорів мистецьких шкіл у Донецькій, Закарпатській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській областях, а також нарад, круглих столів і семінарів для керівників культурно-мистецьких вищих навчальних закладів. Результати цих обговорень будуть враховані під час підготовки документу до другого читання.
     Під час першого засідання робочої групи Перший заступник Голови Комітету Олександр Співаковський наголосив на проблемних питаннях, які потребують доопрацювання в законопроекті, а також запевнив, що підготовка документу до другого читання відбуватиметься на умовах максимальної відкритості, прозорості та компромісності прийняття рішень. «Має бути підтримано все, що збільшує можливості людини отримати потрібну їй освіту, і має бути дуже уважно проаналізовано і збалансовано все, що потенційно може звужувати такі можливості» – підкреслив Олександр Співаковський.
     За поданням Мінкультури до складу робочої групи увійшли начальник відділу мистецької і художньої освіти Тетяна Колос, представник Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря Олексій Дроздов, які напрацьовували і відстоювали норми законопроекту щодо мистецької освіти при підготовці до першого читання, а також директор Львіської музичної школи № 6 Богдан Ховзун.
     Увага членів робочої групи з числа представників Мінкультури під час цієї важливої роботи буде зосереджена передусім на відстоюванні інтересів мистецької освіти, учасників мистецько-освітнього процесу, закладів культурно-мистецької освіти та ролі Мінкультури в управлінні нею. Усі результати опрацювання тексту проекту Закону будуть повідомлятися на офіційних інтернет-сторінках та у соціальних мережах, щоб якомога більша кількість зацікавлених осіб могли взяти участь у створенні новітньої, більш ефективної та результативної системи культурно-мистецької освіти.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео