Можливості програми "Креативна Європа" для України

Можливості програми "Креативна Європа" для України
136032 ПЕРЕГЛЯДІВ

     В Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбувся міжнародний семінар на тему «Можливості програми «Креативна Європа» для України».
     Міжнародний форум організований Міністерством культури України та Національним Бюро програми ЄС «Креативна Європа», учасниками якого стали понад сто працівників видавництв, організаторів культурно-мистецьких заходів, галузевих ярмарок, представників розвинутих культурних мереж, спеціалістів, що займаються виробництвом та просуванням аудіовізуального продукту, розвитком аудиторій та міжкультурним співробітництвом.
     Спеціально запрошеними спікерами заходу стали Елізабет Пахер, керівниця Бюро програми ЄС "Креативна Європа" у Відні та Берті Амбах ,Сцена Зальцбург.
     «Буквально рік тому культурний простір України сколихнула новина про те, що Україна нарешті приєдналася до програми «Креативна Европа».      Безперечно, це дає надзвичайні можливості для реалізації культурного потенціалу України, як серед митців, так і серед громадських організацій, які хотіли б долучитись до європейських програм. І для Міністерства, і для всієї галузі, це є дуже важливий напрямок. Я вже казав, що це одна з можливостей вибратись з тенет власної системи та дати нашим митцям ті ж можливості, які є у наших європейських партнерів», - сказав Міністр культури України Євген Нищук відкриваючи семінар.
     «Зараз ми зсередини намагаємося перебудувати ту систему, знайти механізми, де б державні і недержавні організації могли б отримати кошти на здійснення актуальних проектів. Сьогоднішній семінар відкриє дуже багато нових механізмів співпраці у програмі «Креативна Європа». А завдячуючи онлайн – трансляції, і засобам ЗМІ ми швидше розкриємо ті можливості, яких так потребують наші талановиті колеги. Наше завдання закласти цю основу, дати дійсну можливість для самореалізації наших митців. Тільки в співпраці та єдності ми зможемо реально брати участь в тій чи іншій програмі, бути представленими на поважних європейських форумах, гідно представити українське мистецтво світові».
     Також Євген Нищук зазначив, що підписавши Угоду про участь України у програмі «Креативна Європа», Уряд України взяв на себе зобов'язання створити умови і можливості, щоб українські організації, які працюють в цій сфері, могли знаходити партнерів в інших країнах Європи, повноцінно взаємодіяти з ними в рамках професійних європейських мереж, брати участь у спільних творчих проектах і заходах, які підтримуються в рамках програми «Креативна Європа», роблячи свій внесок в розвиток і просування європейської культури.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео