Відбулося перше засідання Ради з питань культурно-мистецької освіти

Відбулося перше засідання Ради з питань культурно-мистецької освіти
108892 ПЕРЕГЛЯДІВ

     В Міністерстві культури України відбулося перше засідання Ради з питань культурно-мистецької освіти.
     Під час свого виступу Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко відмітила, що при формуванні складу Ради Мінкультури керувалося передусім принципами професіоналізму та активної професійної позиції учасників, розуміння ними основних проблемних питань розвитку культурно-мистецької освіти та спроможність виробляти дієві механізми щодо їх вирішення.
     Так, до складу Ради увійшли представники всіх ланок культурно-мистецької освіти: початкової, профільної, професійної та вищої, а також представник Національної академії мистецтв та працівники профільного відділу Міністерства. Такий підхід до утворення Ради обумовлений необхідністю розгляду питань функціонування культурно-мистецької освіти як цілісної системи та забезпечення взаємодію її різних структурних елементів.

     «Ми б хотіли почути від цієї Ради не лише критику або проблеми, які ми всі дуже добре знаємо - адже вони весь час озвучуються. Ми очікуємо від вас конкретних професійних напрацювань. Тому, хотілось би, щоб ми спільно з вами артикулювали механізми і конкретні дії: що ми можемо зробити, щоб поліпшити ситуацію в законодавчому, фінансовому, регуляторному плані. І розпочати цю роботу потрібно вже зараз, щоб наступного навчального року, коли розпочнеться вступна кампанія, ми мали ті законодавчі зміни, які поліпшать ситуацію в культурно-мистецькій освіті. Іншими словами – у цієї Ради велика сфера відповідальності», - сказала Світлана Фоменко.
     «Рада з питань культурно-мистецької освіти є консультативно-дорадчим органом Мінкультури, і як свідчить практика діяльності на таких радах, як правило, вони є флагманськими. Фахові рішення при обговоренні цих рад, пропонуються Міністру для винесення їх вже на політичний рівень. Я очікую, що ті напрацювання, які будуть зроблені нашою Радою, теж відразу виходитимуть на рівень політичного прийняття і будуть втілюватися в життя. А наша праця з вами стане ефективною, забезпечуючи реалізацією тих ідей, які будуть тут запропоновані».

     Відповідно до визначеного порядку денного під час засідання Ради було обрано голову та заступників голови Ради, які представлятимуть її та вироблені нею пропозиції перед Міністерством та у взаємовідносинах з іншими державними органами, організаціями, установами та закладами, а також будуть координувати діяльність учасників Ради з метою виконання Програми діяльності Ради.

     Головою Ради з питань культурно-мистецької освіти більшістю голосів було обрано ректора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Олексія Безгіна, заступниками голови - директора Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка Олену Авраменко та заступник директора з наукової роботи Інституту культурології НАМ України Сергій Волков.
Окрім того, під час засідання розглядалась та обговорювалась програма діяльності Ради з питань культурно-мистецької освіти Міністерства культури України на 2017 рік, в якій визначені пріоритетні напрямки роботи Ради у наступному році, а також її завдання та шляхи розв'язання проблем галузі.

    Серед основних завдань, передбачених програмою є здійснення заходів щодо вдосконалення всіх ланок культурно-мистецької освіти – вищої, професійної культурно-мистецької освіти, початкової та профільної мистецької освіти.

     З метою ефективної реалізації, схваленої Програми діяльності Ради на 2017 рік, під час засідання було вирішено створити постійні робочі групи, які представляють окремі сектори культурно-мистецької освіти.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео