У Києві відбулася Міжнародна конференція щодо долі Донбасу

У Києві відбулася Міжнародна конференція щодо долі Донбасу
27529 ПЕРЕГЛЯДІВ

     У Києві відбулася конференція «Два з половиною роки конфлікту: вплив на толерантність і сприйняття меншин» за участі представників центральних органів виконавчої влади та міжнародних організацій: Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики в Україні, Національної поліції України, УВБК ООН в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, Голови Місії МОМ в Україні та представників громадських інституцій.
     Темою зустрічі стало питання впливу на ставлення в Україні до прав національних меншин в умовах, які виникли через анексування Російською Федерацією АР Крим та окупації частини території Донбасу.
     Учасники зібрання розглянули низку питань, що стосувалися оцінки впливу держави на поліпшення існуючої ситуації у суспільстві щодо ставлення до національних меншин та надання консультаційної допомоги та підтримки з боку міжнародних організацій.
     Під час свого виступу Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко зазначила, що проведення такого заходу зараз дуже на часі, адже проблема національних меншин – одна з найбільш актуальних проблем, які має Україна на сучасному етапі.
     «Українське законодавство недискримінаційне і відповідає усім європейським та міжнародним нормам , проте великою проблемою залишається його впровадження як на національному, так і на регіональному рівні. Звичайно, Мінкультури реалізовує політику захисту нацменшин та здійснює все необхідне для забезпечення культурних та мовних потреб національних меншин, але більш важливим сьогодні є акцент на інших речах - на недискримінації, боротьбі з ксенофобією, ненавистю на релігійному та національному підґрунті, які ми маємо не зважаючи на формально позитивну ситуацію», - сказала Світлана Фоменко.
     «Дійсно, ситуація, що існує в країні вже протягом двох з половиною років, не сприяла зростанню толерантності нашого суспільства. Але, ми активно співпрацюємо з представниками національних і релігійних організацій – щотижня відбуваються зустрічі, є зворотній зв'язок з різними активістами нацменшин, тобто ми знаходимось в постійному діалозі».
     Перший заступник Міністра культури також наголосила, що однією із причин існуючої проблеми є хаотичність та відсутність системних підходів у співпраці та координації діяльності зацікавлених органів державної влади, відсутність централізованого відповідального органу влади, який би опікувався цією проблематикою та відсутність комплексного підходу до вирішення проблем національних меншин.
     Після обговорення загального становища національних меншин в Україні учасники міжнародної конференції працювали за трьома основними тематичними напрямами: адвокація разом з урядом: публічні заяви та юридичні дії; точне висвітлення в ЗМІ: голос меншин має бути почутим; робота з населенням: нові стратегії для підвищення рівня обізнаності та освіти.
     За підсумками обговорень були прийнято рішення розробити рекомендації для Кабінету Міністрів України з метою сприяння різноманітності та підвищення рівня толерантності в державі.

 

     Повідомляє Міністерство культури України

 


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео