Проблему відходів винесено на громадське слухання

Проблему відходів винесено на громадське слухання
108840 ПЕРЕГЛЯДІВ

     Мінприроди опублікувало та винесло на громадське обговорення анотовану структуру Національної стратегії поводження з відходами, яку до кінця року заплановано винести на розгляд Уряду. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

     Він зазначив, що розробка документа відбувалася за участю трьох міністерств: Мінприроди, Мінрегіону, Мінекономіки, а також програми підтримки "зеленої" модернізації української економіки німецької федеральної компанії GIZ і проекту Європейського банку реконструкції та розвитку за підтримки інвестицій в систему управління і переробки твердих побутових відходів (ТПВ).

     Міністр повідомив, що 28 жовтня 2016 року за результатами роботи на засіданні експертної групи було затверджено анотовану структуру Національної стратегії поводження з відходами.

     «Маємо перші серйозні напрацювання щодо майбутньої Національної стратегії поводження з відходами. Сьогодні ми готові винести її на громадське обговорення. Із текстом документа можна ознайомитися на офіційному сайті Мінприроди. Зумисно не зупиняюся на окремих пунктах і новаціях, які ми пропонуємо. Маю наміри зробити це під час публічної презентації документа», - розповів Міністр, зауваживши, що Стратегія охоплює всі види відходів і прописує механізми відповідно до європейської практики, які передбачають застосування макрорівневого підходу та створення інституцій з реалізації положень Стратегії поводження з відходами.

     В анотованій структурі Національної стратегії поводження з відходами також пропонуються політичні заходи для імплементації переліку відходів ЄС (зобов'язання, що випливають з Угоди про асоціацію з ЄС і транспозиції Рамкової директиви про відходи).

     «Не виключаємо створення національного компетентного органу з класифікації відходів. Також в Україні може з'явитися Виконавче агентство з навколишнього середовища, що відповідає за видачу дозволів і пов'язані з ними функції. Це є загальноприйнятна практика в багатьох країнах ЄС. Звісно, чіткий розподіл обов'язків щодо поводження з небезпечними відходами буде вимагати деякої реструктуризації та адміністративного зміцнення Міністерства екології та природних ресурсів і регіональних органів охорони навколишнього середовища», - розповів Остап Семерак.

Він запросив громадськість та представників експертного середовища долучатися до обговорення проекту Національної стратегії поводження з відходами.

     «Ми запрошуємо долучатися до обговорення проекту Національної стратегії. Маємо це зробити у максимально короткі терміни, щоб винести у грудні готовий документ на розгляд Уряду. Адже затвердження Національної стратегії поводження з відходами - це перші кроки на шляху реформування системи поводження з відходами. За ними - розробка проектів Національного плану дій і регіональних (муніципальних) планів дій поводження з відходами в Україні на основі Нацстратегії», - резюмував Міністр.

 

     Повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України


Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео