Проєкт "Ми зможемо": арт-терапія для дітей з особливими потребами

Проєкт "Ми зможемо": арт-терапія для дітей з особливими потребами
141722 ПЕРЕГЛЯДІВ

Один з проєктів Міжнародного благодійного фонду “Солідарність” – “Ми зможемо”. Його ідея – арттерапія дітей з особливими потребами. Через творчість, фарби та кольори... Саме так проявляють себе наші діти. 

Інтуїтивне малювання не має жодних шаблонів чи обмежень. І більше того – зразків, як ми звикли, наприклад, у художній школі. Тут найголовніше – внутрішній світ дитини, яка прагне реалізуватися через творчість, зрозуміти себе. Під час занять вона інтуїтивно обирає матеріали, фарби. Тобто так, як відчуває, а не як вимагає викладач. У цьому є щось спільне із творчістю художників-імпресіоністів. 

“Діти можуть не орієнтуватися на ті шаблони, за якими їх донедавна вчили на уроках малювання.  Наші юні художники моментально вподобали свободу самовираження. І незалежно від власних здібностей кожного разу можуть відчувати себе митцями”, - розповідає віцепрезидентка Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського "Солідарність" Світлана Сербіна. 

Головна цінність інтуїтивного малювання – кінцевий результат не має значення. Основне  – відчуття творчого процесу та зусилля, докладені до нього. Арттерапія  розкриває здатність дитини до самовираження: вона розслаблена, насичується позитивними емоціями. Це особливо важливо для тих дітей, які перебувають в інтернатах чи дитячих будинках: у їхньому житті чимало стресів. Крім того, це дозволяє виявити таланти та мотивує учнів до профорієнтації.

Проте найкрасномовніше за результат – радісні та усміхнені дитячі обличчя. Це свідчить про те, що все – не дарма. 

У багатьох напрямках нашого проєкту роль наставників виконують люди різних професій. Це не просто волонтери, а ті, хто готовий витрачати чимало власного часу й зусиль, прагне вкладати в дітей частинку себе. І, що важливо, – не епізодично брати участь у їхній долі. Як показує практика, це під силу абсолютно кожному. Уже на етапі знайомства зникає страх зробити щось “не так”, розчиняються хвилювання. Натомість встановлюється унікальний зв’язок – і світ на краплю людніє, стає добрішим і яскравішим.

">

Автор: МБФС

Акції фонду: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 20202021

Мої відео